AktüelBilim - TeknolojiGüncelGündemTürkiye

4K destekli Android TV Stick

Paylaş:

Xiaomi Mi TV Stick 4K, siyah renge sahip ve yalnızca 42.8 gram ağırlıkta. 4 çekirdekli Cortex-A35 işlemciye, 2GB RAM’e ve 8GB dahili depolamaya sahip. Aynı zamanda dual band Wi-Fi ve Bluetooth 5.0 kablosuz bağlantı özellikleri de var. Yani isterseniz kablosuz kulaklık, mouse ya da klavye de bağlayabilirsiniz.

Xiaomi Mi TV Stick 4K, isim takısından da anlaşılacağı üzere 4K çözünürlük sunabiliyor. Tabii bu çözünürlüğü elde edebilmeniz için takacağınız TV ya da monitörünüzün de 4K çözünürlük desteği olmalı. Öte yandan, Netflix gibi dijital platformlarda da 4K çözünürlüklü içeriklere erişebileceğiniz bir aboneliğiniz olmalı…

Sonrasında, Xiaomi Mi TV Stick 4K ‘da Dolby Atmos ve Dolby Vision gibi hem işitsel hem de görsel detayları daha kaliteli düzeye getiren yeni teknolojiler de bulunuyor. Tabii bu teknolojilerin TV’nizde de olması gerektiğini hatırlatalım.

Bu arada, önceki Mi Stick ürününde 1080p çözünürlüğün sunulduğunu da belirtelim. Yani yeni ürün, hem işitsel hem de görsel tarafta çok daha başarılı.

Ürünü TV ya da monitörünüze bir HDMI noktası üzerinden bağlıyor ve bir de güce takıyorsunuz. Sonrasında kablosuz ağa bağlanmalı ve kısa süren kurulumunu tamamlamalısınız. Hepsi bu, artık kullanmaya hazırsınız.

Android TV OS 11

Zaten daha önce Mi Stick kullandıysanız, gerek ürünün tasarımı, gerek kumandası, gerekse de arayüzü itibarıyla pek çok benzerlikler taşıdığını görecek ve yeni ürüne de dakikalar içinde alışacaksınız.

Tabii cihazda en çok dikkat çeken uygulamalar olarak Netflix, YouTube ve Amazon Prime’ı gösterebiliriz. Bu uygulamara kolaylıkla erişebiliyor, içerikler arasında hızlıca gezintiler gerçekleştirebiliyoruz.

Ürünün çalışma hızı güzel. Fazla beklemeden, genellikle akıcı performans sunuluyor.
Xiaomi Mi TV Stick 4K, kullanımı kolay bir kumandaya sahip. İki pille çalışan bu kumanda, az evvel de belirttiğimiz gibi eski kumandayla neredeyse aynı tasarıma sahip. Üzerinde Netflix ve Amazon Prime için atanmış tuşlar bulunuyor. Dairesel olarak tasarlanan büyük tuşla menüler arasında gezinmek çok kolay. Öte yandan, isterseniz sesli asistan özelliğini de aktifleştirebilir ve kumandaya konuşarak pek çok içeriğe erişebilirsiniz.

Peki internet tarayıcı performansı nasıl derseniz, bağlantı kurduğunuz sitelerin yapılarına göre farklılıklar gösterebiliyor. Eğer görsel tarafı ve işlem gücü yüksek bir web sitesine giriş yapıyorsanız, ağır sonuçlar almanız kaçınılmaz. Burada özellikle reklam banner’ları çok güç tüketiyor. Dolayısıyla tarayıcı kullanımı için, en azından performanslı kullanım için pek de uygun bir ürün değil.

Mi Stick 1080p vs Mi Stick 4K Hangisini almalıyım?

Eğer televizyonunuzda 4K desteği yoksa ve zaten uygun fiyatlı bir çözüm arıyorsanız, Mi Stick 1080p’ye şans verebilirsiniz.

Eğer 4K çözünürlük, Dolby Atmos ve Dolby Vision gibi teknolojilerden faydalanmak, aynı zamanda daha iyi kablosuz internet bağlantı hızı sayesinde yüksek çözünürlüklü içerikleri tüketmek istiyorsanız, öyleyse Mi Stick 4K’yı tercih etmelisiniz. Yazılımsal olarak da daha güncel olan bu ürün, haliyle 1080p modeline kıyasla biraz daha yüksek fiyata sahip.

 

PARS AHIR VE KÜMES DEZENFEKTAN TOZU

Pars dezenfektan tozu suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı ürettiği için serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürür ve dezenfeksiyon sağlanmış olur. Ahır içinde hayvan yokken ve uzun etkili
dezenfeksiyon yapılacaksa Pars dezenfektan tozu  ıslak zemine atılarak uygulanır Pars dezenfektan tozu suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı üretir ve serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürerek dezenfeksiyon sağlamış olur.  kuru zemine atılacak olursa suyla reaksiyon olmayacağı için ısı çıkmaz ve dezenfeksiyon işlemi gerçekleşmez.

 Pars  suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı ürettiği için serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürür ve dezenfeksiyon sağlanmış olur. Ahır içinde hayvan yokken ve uzun etkili
dezenfeksiyon yapılacaksa sönmemiş Pars ıslak zemine atılarak uygulanır. Çünkü, ahır yüzeyine toz olarak uygulandığında Pars hayvan varsa çıkan havadan, solunum
hastalıklarına neden olabilir. Bu nedenle suda seyreltilerek veya ıslak zemine uygulanması ve içeride hayvan yoksa yüksek düzey ve miktarda uygulanması tavsiye edilir. Çünkü Pars suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı üretir ve serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürerek dezenfeksiyon sağlamış olur. Eğer kuru zemine Pars atılacak olursa suyla
reaksiyon olmayacağı için ısı çıkmaz ve dezenfeksiyon işlemi gerçekleşmez.

 1. Ahır içindeki dışkı ve kaba pisliklerin temizlenmesi
  2. Ahır zeminin ıslatılması
  3. Pars ın  ahır zeminine serpilmesi
  4. 10 dk sonra ahır içindeki kirecin ıslanıp ıslanmadığı kontrol edilir.
  5. kuru yer varsa hortum yardımı ile kirecin üzerine incecik su püskürtülerek ıslatılır
  Pars suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı ürettiği için serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürür ve dezenfeksiyon sağlanmış olur. Eğer zemine sönmüş toz kireç atılacak olursa bu etkisini gösteremez.
  Pars ın antimikrobiyal activitesi ıslak çevrede hidroksil iyonları salması ile ilgilidir. Hidroksil iyonları birçok biyomolekülle reaksiyona girme özeliğinde olan oldukça yüksek okside edici serbest radikaldir
  Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜRENKİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

 

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu