Dünya

ABD medyasından Türkiye yorumu: Biden’ın büyük zaferi tehlikede

Paylaş:

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesiyle birlikte NATO’ya girmek için Finlandiya ile birlikte harekete geçen İsveç ile Türkiye ortasındaki tansiyon dinmek bilmiyor.

Daha evvel Türkiye’nin “terörle yeteri kadar işbirliği yapmadıkları” gerekçesiyle veto ettiği NATO üyelik süreci geçen yıl Haziran ayında gerçekleşen NATO Başkanlar Zirvesi’nde ABD’nin devreye girmesiyle başlamıştı. O devirde ABD Lideri Joe Biden, Türkiye’ye F-16 satılması istikametinde olumlu açıklamalarda bulunmuş ve bu görüşmeler gündem olmuştu.

İsveç’te çok sağcı siyasetçi Paludan’ın Kuran’ı Kerim yakması Ankara-Stockholm sınırında ipleri kopma noktasına getirmişti.

Fakat son haftalarda İsveç’te evvel Cumhurbaşkanı Erdoğan’a benzeyen bir maketle yapılan nahoş aksiyon ve hafta sonu Stockholm’deki Türkiye büyükelçiliği yakınlarında Kuran’ı Kerim yakılması ile birlikte Ankara-Stockholm çizgisinde tansiyon yükselmişti. Türkiye-Finlandiya-İsveç ortasındaki üçlü görüşmeler askıya alınırken Washington Post’ta dikkat alımlı bir tahlil yayınlandı.

Olivier Knox imzalı makalede, “Biden’ın en büyük diplomasi zaferlerinden biri tehlike altında” başlığı kullanıldı. Makalede, “Başkan Biden geçen yıl ABD’nin Avrupa’ya askeri dayanağını artırmak için ve Rusya’nın imparatorluk planlarına darbe vurmak için İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya girmesi için Senato’nun dayanağını aldı. Lakin artık bu planlar tehlike altında. Bunun sebebi Türkiye. Ve Senato” denildi.

Türkiye ile birlikte Macaristan’ın bu iki ülkenin üyeliklerine son onayı vermediğine dikkat çekilirken, geçen hafta yaşanan olaylardan evvel Ankara üzerinde NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in “Süreci tamamlayın ve İsveç’i kabul edin” baskısı yaptığını duyurdu.

KONGRE’DE NE OLACAK?

Aşırı sağcı siyasetçi Rasmus Paludan’ın Cumartesi günü Kuran’ı Kerim’i yakması sonrasında iplerin kopma noktasına geldiği kaydedilirken ABD’nin de İsveç’te meydana gelen berbat taarruz hakkında çok sert ve net bir açıklama yapmadığı hatırlatıldı.

Öte yandan Senato’da da Türkiye konusunda uyuşmazlıklar olduğu belirtilirken, kimi ABD’li siyasetçilerin Türkiye’nin Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliğine onay vermeden F-16 satmaması konusunda bastırdığı belirtildi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu