Adanalı Başkanına Sahip Çıktı!

Adanalı Başkanına Sahip Çıktı!
Adanalı Başkanına Sahip Çıktı!

Geçtiğimiz dönemde, seçilmiş belediye başkanı MHP’li Aytaç Durak’ın görevden alındığı Adana, ikinci bir “başkan” krizine karşı ayaklandı!

Yolsuzlukla suçlanan ve mahkeme tarafından yurt dışına çıkış yasağı konan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye on bine yakın Adanalı, belediye önüne giderek destek verdi.

“AKP KOMPLOSU” DEDİ

Ceyhan Belediye Başkanlığı döneminde parke yolsuzluğu yaptığı ve bu durumu Adana Büyükşehir Belediyesinin kaynaklarını kullanarak örtbas ettiği suçlamasıyla karşı karşıya kalan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü,  olayı “AKP’nin komplosu” olarak niteledi. Suçlamaların, açılan davanın ve yurt dışına çıkış yasağının AKP hükümeti tarafından “Kendi adaylarının seçilmediği Adana’dan intikam almak “olarak değerlendiren Sözlü, belediye binasının terasından Adanalılara hitap etti.

Yanında eşi olduğu halde Adanalılara teşekkür eden Sözlü, “AKP, Adana’da bir türlü adayını seçtiremiyor. Geçen dönem bunun intikamını Aytaç Durak’tan almak istedi. Şimdi de beni görevden almak istiyorlar. Alnım açık, kimseden korkmuyorum. Verilmeyecek hesabım yok” dedi.

Adanalılar da “Sözlü’yü yedirmeyeceğiz”, “Dik dur eğilme”  yazılı pankartlarla Büyükşehir Belediye Başkanına destek verdiler.

Adanalı başkanına sahip çıktı!