AK Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan kimdir?

AK Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan, Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünkü açıklamasından sonra 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı oldu. Savcı Sayan hakkında araştırmalar başladı bile. Peki, AK Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan kimdir? İşte Savcı Sayan’ın biyografisi.

Savcı Sayan Kimdir? 

Savcı Sayan, 1971 yılında Ağrı ilinin Tutak ilçesinde doğdu. 24 çocuklu ailenin 12. çocuğu olan Sayan, ilk okulu doğup büyüdüğü ilçede, orta okulu Muş Malazgirt’te, liseyi ise yine doğup büyüdüğü Ağrı Tutak’ta tamamladı.

Üniversite tahsilini İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde tamamlayan Savcı Sayan, formasyon eğitimini tamamlayarak bazı okullarda öğretmenlik görevini yerine getirdi. 1996-2000 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl ve ilçe gençlik kollarında MYK üyeliği gerçekleştirdi.

12 Eylül darbe sürecinde kapatılan CHP Gençlik Kolları’nın 1996 yılında yeniden aktifleştirilmesinde pay sahibi olan Sayan, Ağrı’da CHP il ve ilçe başkanlıklarında çeşitli görevler üstlenmiştir.

Yazarlık deneyimi de olan Savcı Sayan’ın, bazı makaleleri dergi ve gazetelerde değerlendirilmiştir. Doğu ve Güney Doğu Anadolu yörelerinde Töre cinayetleri, Kadınların Eğitimleri konularında çeşitli çalışmalar yapmıştır. Bunların yanısıra bazı Sivil Toplum Kuruluşlarında da üyeliği bulunmaktadır.

Jurnalci.com