AKP’li Başkanın eşine kıyak atama..Oysa BİMER’de hakkında usulsüzlük şikayetide vardı!

AKP Sinop Gerze Kadın Kolları Başkanı Sevile Aksu’nun eşi Nazım Aksu hakkında dikkat çeken bir gelişme daha yaşandı.

Sinop’un Gerze ilçesinde Halk Eğitim müdürü olarak görev yaparken Halk eğitim ilçe müdürlüğüne kursiyer olarak gelen iki bayan vatandaşın parasına usulsüzce el koyduğu iddiası ile gündeme gelen Aksu, görevinde yükseldi.

Halk Sesi’nden Mete Çağdaş’ın haberine göre o dönem, BİMER’e hakkında suç duyurusunda bulunulan ve şikâyet edilince usulsüz bir şekilde el koyduğu parayı geri vermek zorunda kaldığı iddia edilen Nazım Aksu, Halk Eğitim müdürlüğü görevinden alınarak Milli Eğitim Gerze ilçe müdürü yapıldı.

İleri sürülen iddiaya göre Nazım Aksu, ilçede faaliyet gösteren İlim yayma cemiyetinin de faal üyelerinden biri ve bunun için devreye giren etkili isimler, Aksu’nun İlçe Milli Eğitim müdürü olmasını sağladı.

Öte yandan Aksu’nun Milli Eğitim gibi önemli bir camianın başına ilçe müdürü olarak atanmasına bir tepki de TÜRK EĞİTİM-SEN Sinop şubesi başkanı Turgay Şen’den geldi.

Şen, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde kadrolu Şube müdürü kenara konulup, ezelden torpilli Okul müdürü Nazım Aksu İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirildi. Üstün vasıfları ne diye soracak olursanız? Yandaş sendika temsilciliği yapmış olmak, Aile olarak iktidar siyasetine tutunmak, İlim yaymak için çok çalışmak” dedi. Şen şunları söyledi:

“Ayrıca, bu eğitimci Gerze Halk Eğitim Merkezi müdürü olurken kendisinden daha yüksek puanlı başvuruların nasıl geri çektirildiği, işleme konulmadığı daha dün gibi hafızamızdadır. Bununla ilgili şikayetimizi o günlerde bakanlığa yazmıştık. Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Komisyonu üyesi Sayın AK parti Sinop Millet Vekilimiz Nazım Maviş’in bu uygulamadan mutlak haberi vardır. Lakin, Sinop’un Eğitim Öğretim de yıllar içinde düşen başarı çıtasını görüp, bunun nedenlerini inceletip bir çalışma durumu içinde olmasını beklerken, Göreve geldikleri anda ilçede ayrışmayı körükleyecek kişilerin İlçe Milli Eğitiminin başına getirilmesine sebep olmasını, hayretle ve ibretle takip etmekteyiz. Sinop’un çocukların vebali boynunuzdadır.”

Odatv

Jurnalci.com