GüncelGündem

Akşener, katıldığı canlı yayında gözyaşlarını tutamadı

Paylaş:

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, FOX TV ekranlarında Çağla ile Yeni Bir Gün programına konuk oldu.

Çocukluğundan aile ömrüne kadar birçok bahiste açıklamalar yapan Akşener, Selanik Türküsü’ne eşlik ettiği sırada duygusal anlar yaşadı. Akşener ayrıyeten program formatı gereği mutfağa da girdi.

Annesinin çok güçlü bir karakter olduğunu söyleyen Akşener, “Benim 13 de halam var. Her biri güçlü bir karakter. Münasebetiyle ailemin içinde bu cins rol modellerim” dedi.

İki ablası ve bir ağabeyi ile ortasındaki yaş farklarına dikkat çeken Akşener, “Ben 9 sene sonra doğmuşum. Hasebiyle biraz korunaklı doğmuş bir kız çocuğuyum” halinde konuştu.

Çocukluğunda bir erik ağacının üzerinde çok hayal kurduğunu hatırlatan Akşener, “Geleni geçeni dinlerdim. 7-8 yaşlarında roman yazmayı düşünüyordum. İnsanların hayat öykülerini merak ederdim. sözlerini kullandı.

“GICIK BİR ÇOCUKMUŞUM”

“Biraz gıcık bir çocukmuşum” diyen Akşener, “Ağabeyimin bir üstü ablam, kız sanat enstitüsünün dikiş kısmına giderdi. Annem, ben 5-6 yaşlarındayken ağır bir zatürre geçirdi. Münasebetiyle o ablamın baktığı bir çocuğum. Nasıl kızdıysam ablamın konut ödevi olan bluzunu kestim. İntikamcı bir tarafım varmış demek ki. Bir de hiç yalanım yoktur. ‘Ben yaptım’ derim. Bütün köyü ben önde, ablam geride koşarak geçirdik. Dursun dövsün diye bekledim. Genç kız, mahcup olmasın diye durdum. Bir de o denli hassaslığım vardı” diye konuştu.

Annesinin “Kul kurar yazgı gülermiş” dediğini hatırlatan Akşener, “Bir şeyleri istemeyi öğütleyen bir bayandı. Çocuklarını birçok şeye layık bulurdu. Fakat itaatten çok sabrı öneren bir bayandı. Annem dindar bir bayandı. Sonra ideoloji okumaya başladığım vakit annemin determinizm ile çok uyuştuğunu gördüm” değerlendirmesini yaptı.

Ortaokuldaki öğretmeni Zerrin Köksal ile yapılan röportajı izleyen Akşener, onunla olan anılarını anlattı. YETERLİ Parti başkanı daha sonra ise canlı yayın ilişkisi ile ilkokul öğretmeni Ali Özbakır’la görüştü.

TUNCER AKŞENER İLE TANIŞMASINI ANLATTI

Özel hayatına ait konuşan Akşener, “Evlilik hayalimde çok yoktu. Zira Kocaeli’nde doğmuş, hele benim doğduğum yıllarda ailesinde siyasetle ilgilenen bir yapı varsa, birebir vakitte okuma-yazma konusunda ilerleyen bir kız çocuğuysanız, özellikleri birer Leyla Atakan olmaktı” halinde konuştu.

Hayalinin belediye lideri seçilmek olduğunu söz eden Akşener, “Politikaya başlarken de Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı ile başladım. Yani hayatımda evleneceğim diye bir durum yoktu” dedi.

Ağabeyinin evlenmesi akabinde annesi ve babası ile İzmit Halıdere’de kiraladıkları konuta gittiklerini hatırlatan Akşener, kocası Tuncer Akşener ile burada yaşanan tanışma anılarını anlattı. Ailelerin nişanlanmaya karşı çıktığını anlatan Akşener, “Okullar bitsin istendi. Biz direndik. Ben okulu bitirdim, o okurken nişanlandık.” dedi.

“Ruh eşi misiniz yoksa zıt kutuplar mısınız?” sorusu üzerine Akşener, “Bütün yakınlarım dahil yanlış, eksik, berbat yanlarımı da bilen, gösterebildiğim bir numaralı kişidir. Ben çok uygun bir beşerle evliyim. Güzel ki O’nunla evliyim. Biz çaba ile evlendik. Bunun sonucu olarak herhalde çok yaklaşmışız” cevabını verdi.

42 yıllık evli olduklarını kaydeden Akşener, “Bizim birbirimize karşı çekinmemiz yok. Bu benim siyasi hayatım için dayanılmaz bir şey. Mesela politik bir fırsat doğdu, büyükşehir belediye başkanlığı adaylığı üzerinden. Bu benim çok istediğim bir şeydi. Çok uygun bir performans gösterdim lakin kazanamadım. Ankara’ya çağırdılar. Biz birbirimize ‘hayatımızda ne olursa paylaşacağız’ diye bir kelam verdik. Benim eşime, O’nun da bana söylemediği hiçbir şey yoktur” tabirini kullandı.

EŞİNİN ‘FOTOĞRAF’ TEPKİSİ

Eşiyle birlikte bir düğünde çekilen fotoğrafa değinen Akşener, “Mesela eşimin taktığı bir şeyi söyleyeyim. Boğaziçi mezunu bir adamdan bahsediyoruz fakat küçük yerin bedelleri bu. Buradan (fotoğraf) eşimi kaldırmışlar FETÖ’yü koymuşlar. O kadar hakarete, iftiraya, eziyete uğradım; hepsinde beni sakinleştiren kocam oldu lakin burada o zıpladı. ‘Yazıklar olsun Tayyip Erdoğan’a’ dedi. Bunu onun yakınları yaptı. Başbakandan ya da Cumhurbaşkanından bahsetmiyoruz. Burada bir erkekten bahsediyoruz. ‘Bir bayanın yanından kocası kaldırılmaz’ diyor. Ve bunun peşine düştü” formunda konuştu.

Program sırasında çalınan Selanik Türküsü’ne eşlik eden Akşener, duygusal anlar yaşadı.

“OĞLUMU O KADAR SEVDİM Kİ, İKİNCİ ÇOCUĞU YAPMADIM”

Anneliği hakkında gelen sorulara karşılık veren Akşener, “Her anne çocuğunu çok ister lakin ben oğlumu (Fatih Akşener) doğurmayı ekstra fazla istedim” dedi.

Hamile olduğunu öğrendiğinde çok sevindiğini anlatan Akşener, “Önce bir test yaptırdım. Gebe olmadığım ortaya çıktı. Bunu oğlum da birinci sefer duyacak. Eşime ‘Olmazsa ben seni 1 sene sonra bırakayım’ dedim. Adamı çok seviyorum O’nu mahcup etmemek üzere. O da bana ‘Eğer olmazsa benden olmuyor deriz’ dedi. 10 gün sonra test yaptırdım gebe olduğum ortaya çıktı” diye konuştu.

Akşener, “Sonra oğlum doğdu, 9 aylık yürüdü. Biraz hareketli, biraz gıcık bir çocuktu. Bunu güzel bir şey olarak söylüyorum. Sonuç olarak ben ikinci çocuğu isteyerek yapmadım. Zira oğlumu o kadar çok sevdim ki, O’nu bölmeyi istemedim. O da kardeş istemedi. Biz de O’na uyduk” diye ekledi.

İYİ Parti başkanı kelamlarının devamında torunlarına duyduğu sevgiyi anlattı.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu