AktüelGüncelGündemSiyasetTürkiye

Akşener, yapacağı ilk icraatı açıkladı

Paylaş:

Akşener, yapacağı ilk icraatı açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Instagram hesabından takipçilerinin sorularını yanıtladı. Akşener, sorulara videolu olarak yanıt vererek hikayesinde paylaştı.

Akşener’in sorulara verdiği yanıtlar şöyle:

AKP ile ittifak yapar mısınız? Ona göre oy vereceğim…

– Yapmam. Ona göre oy ver.

Gönlünüzden geçen 13. cumhurbaşkanı kimdir?

– Siz şimdi Sayın Erdoğan’ın sinirini niye bozuyorsunuz?

Meral Akşener’in başbakan olunca ilk yapacağı icraatı nedir?

– İstanbul Sözleşmesi’ni imzalamak olacak.

Meral abla Suriyelileri ne olur vatanlarına geri gönder…

– Olur. Göndereceğiz.

En son hangi filmi izlediniz?

– Sinemaya gidemiyorum. Netflix’te Gray Man diye bir filmi izledim tavsiye ederim.

Burcunuz ve yükselen burcunuz nedir?

– Yengeç. Yükselenim de yay.

Kombinlerinizi kendiniz mi yapıyorsunuz?

– Kendim seçiyorum. Diktiriyorum. Dolayısıyla daha formel bir giyim tarzım var.

Olsa da yesek dediğiniz yemek hangisi?

– Domatesli pilav. Çok da güzel yaparım

Cilt bakımı yaptırıyor musunuz?

– Evet yaptırıyorum. Yaşıma uygun krem kullanıyorum.

Olmazsa olmaz dediğiniz makyaj malzemesi hangisi?

– Fondöten.

Kırklareli’nden koordinatörümüz Kürşat Başkan ile il başkanı konuşmuyor…

– Yarın Kırklareli’ndeyim hallederiz.

Eşinizle nasıl tanıştınız?

– İkimiz de 18 yaşındaydık. Komşuyduk. Bitişik evlerde oturuyorduk yazlıkta. Öyle tanıştık.

Her şehri gezmeye devam edecek misiniz?

– Her şehri gezdik ikinci kere her şehri gezmeye devam edeceğiz.

Başkanım insanlar yokluk içinde değil varlık içinde yaşayabilecek mi?

– Elbette, hırsızlığı engelleyeceğiz, israfı engelleyeceğiz, çalmayacağız, çaldırmayacağız, varlık içinde yaşayacaksınız.

Üzerinizdeki gömlek güzelmiş, hangi marka?

– Giysilerimi genç bir girişimci kadın dikiyor. Dolayısıyla onun marifeti.

Kahve mi çay mı?

– Kahve. Ama bu arada kocamın demlediği çay da muhteşemdir ama bugün demlemedi.

Bu kadar enerjiyi nereden buluyorsunuz?

– İnancımdan buluyorum. Bu ülkeden aldım. Sizin için geri ödemeye çalışıyorum. Eh, bu arada birazcık da marazadan besleniyorum.

Gelininizle nasıl anlaşıyorsunuz?

– Gelinim demesek, kızım desek…Çok iyi anlaşıyoruz.

Ne olur bu adam gitsin artık…

– Merak etme, gidecek.

Aşk acısına tavsiyeniz var mı başkanım?

– Yemek yemek. Tatlı yemek.

Sinirlendiğinizde ya da gerildiğinizde ne yaparsınız?

– Şarkı söylerim.

DİMETİL SÜLFAT ( DIMETHYL SULFATE) DMS NEDİR?

 DIMETHYL SULFATE

CAS 77-78-1: Dimethylsulfate, dimetilsülfat, di,metil,sülfat,dimetilsülfat,dimetilsulfat,dimetilsulfat

(Methylsulfate; DMS)

 

Dimetil sülfat, karboksilik asitlerin, alkollerin, fenollerin, laktamların, oksimlerin, hidroksilaminlerin ve hidroperoksitlerinmetilasyonu için güçlü bir metilleme reaktifidir. N-metil alkil- ve arilikameliaminlerin, amidlerin ve kuaterner amonyum tuzlarının hazırlanmasında bir reaktif olarak kullanılabilir.Dimetil sülfat ayrıca sülfür içeren bileşiklerin metilasyonunda sülfitleri ve sülfonyum iyonlarını sentezlemek için kullanılır.

Aynı zamanda bir reaktif olarak da kullanılabilir:

• 2-dimetilamino etil metakrilatınkuaternizasyonu ile güçlü bir antibakteriyel ajan olarak dörtlü amonyum akrilik monomerin hazırlanması için.

• Aldehitlerden ve ketonlardan epoksitlerintrimetilsülfonyum katyonu oluşumu yoluyla sentezlenmesi için dimetilsülfoksit ile birlikte.

• Gliserolünmetilasyonu ile dizel için bir oksijenat katkı maddesi hazırlamak.

DMS, ikame edilmiş oksijen, nitrojen ve sülfür bileşikleri oluşturmak için aktif hidrojen ve alkali metal tuzları ile reaksiyona giren güçlü bir metilleme maddesidir.

 

Dimetil Sülfat, ısıtıldığında zehirli dumanlar yayan soğan benzeri bir kokuya sahip kokusuz, aşındırıcı, yağlı bir sıvıdır. Dimetil sülfat, endüstride birçok organik kimyasalın üretiminde metilleme maddesi olarak kullanılmaktadır. Buharlarına soluma maruziyeti, gözleri ve akciğerleri oldukça tahriş edicidir ve karaciğer, böbrek, kalp ve merkezi sinir sistemine zarar verebilirken, deri teması şiddetli kabarmaya neden olur.

 

Dimetil Sülfat Uygulamaları

DMS yüzey aktif maddeler, kumaş yumuşatıcılar, su arıtma kimyasalları, tarım kimyasalları, ilaçlar ve boyalar oluşturmak için kullanılır. Metile edici bir ajan olarak DMS, oksijen, nitrojen, karbon, sülfür, fosfor ve bazı metallere bir metil grubu katabilir.

 

DMS çoğunlukla bir metilleme ajanı olarak kullanılsa da, bazen sülfonasyondahil olmak üzere başka bağlamlarda, bir katalizör olarak, bir çözücü olarak ve bir stabilizatör olarak da kullanılabilir.

 

Dimetil sülfat, renksiz yağlı bir sıvıdır, soluk soğan benzeri bir kokuya kadar kokusuzdur. Solunduğunda çok zehirlidir. Yanıcı bir sıvıdır ve parlama noktası 182 ° F’dir. Suda hafifçe çözünür ve ısı oluşumu ile sülfürik asit vermek üzere su ile ayrışır. Metaller ve dokular için aşındırıcıdır. Güçlü bir metilleme ajanıdır.

 

Dimetil sülfat, sülfürik asidin dimetil esteridir. Bir alkilleyici ajan ve bir immünosupresif ajan olarak rol oynar.

Dimetil sülfat, kuvvetli metilasyon ( aynı zamanda sülfonasyon ) ajanıdır. Yüzey aktif ajnlar ve tekstil yumuşatıcılarının yapımında ,eterlerde boyalarda kullanılır. Ayrıca N-, O- ve S- esaslı ürünlerde alkilasyon reaksiyonları için ara ürünlerde (ilaç, tarım, böcek zehiri, boya ve finisajda ) kullanılır. Dimetil Sülfat Metanol ve sülfürik asidin reaksiyonu sonucu oluşur. Renksiz ve soğana benzer kokusu ile dikkat çeker.

Bakır tozları yüksek fiziko-kimyasal özellikleri sayesinde birçok teknolojik alanda kullanılmaktadır,

Bakır tozu başlıca Sinter bronz fren balata üretiminde, demir tozu ile karıştırılarak sinter parça üretiminde, elmas kesici takım üretiminde, elektrik iletkeni olarak, termal iletken olarak, reçineli fren balatalarında, elektronikte manyetik radyasyon kalkanı olarak, dekoratif uygulamalarda ve birçok farklı alanda kullanılmaktadır.Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu