Ali Ağaoğlu’ndan Ahmet Hakan’a Açık Mektup!’

Ünlü işadamı Ali Ağaoğlu, gazeteci Ahmet Hakan’ın yazdığı bir yazı üzerine, içinde “ince” göndermeler de bulunan, ancak bir o kadar da içinde mizah  olan bir mektup kaleme aldı!..

Dünkü şehit ailelerine ev yapmak istediğini duyuran Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, bugün kendisini eleştiren Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’a gerçekleri net bir dille anlatan açık mektup yazdı.

İşte o açık mektup:

Hey Ahmet Hakan!

Anlaşılıyor ki, yine sosyal medyadaki feraset yoksunlarının gazına gelip aynı kervana sen de katılmışsın.

Köşe yazısı yazdığın gazetedeki haberimi bir daha oku! Orada sadece şehit aileleri için inşa edeceğim konutlara yetecek kadar arsa önerisinde bulunduğumu, başkaca bir talebim olmadığını; adres gösterdiğim yerin konum itibariyle “15 Temmuz Şehitler Köprüsü ”nü görmesi nedeniyle anlamlı olması yanında, burada inşa edilecek anıtsal özellikler taşıyan konutların şehit ailelerine kalıcı ve gelecek garantisi sağlayacağını, söz konusu girişimimle şehit ailelerinin acılarını bir nebze de olsun hafifletmeye katkı sağlamak dışında bir beklentim olmadığını, olamayacağını anlayacaksın.

Bu tutumunla, ortaya koyduğun yaklaşımının, köşendeki “Şunları yapan FETÖ’ye hizmet eder.” başlıklı yazındaki “talkımlar”dan hangilerine uygun düştüğünün takdirini de sana bırakıyorum.

İtiyad haline getirdiğin bana çakıp reytingini yükseltme çabanı anlayış ve tebessümle karşılıyor, sana kızamıyorum…

Benimle ilgili yazdığın haksızlıklarla dolu yazınla ilgili olarak bu açıklamaya köşende yer vermeni bekliyorum.

Ali Ağaoğlu

NOT:  1- Daha önce de kadınlarla ilgili söylemediğim sözleri bana atfederek kaleme aldığın yazının gerçeği yansıtmadığını gösterir, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2016/43492 Soruşturma No’lu, 01/08/2016 Tarihli, 2016/35257 Karar No’lu “Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair Karar”ını da ekte okuman için iletiyorum.

2- Gönderdiğim Atatürk resmini duvarına asıp asmadığını da bizzat gelip kontrol edeceğim; haberin olsun…

ilgili haberler