GüncelGündem

Anayasa Mahkemesi’ne ikinci kez “hülle” yöntemiyle atama: Fidan’dan sonra İnce için de aynı yöntem izlendi

Paylaş:

Anayasa Mahkemesi’nin Sayıştay kontenjanından Muhterem İnce’nin atanması, tartışma yarattı. İçişleri Bakan Yardımcısı olarak görev yapan Muhterem İnce’nin 29 Haziran’da TBMM tarafından Sayıştay’a seçilmesi, “Sayıştay üzerinden Anayasa Mahkemesi’ne atanacak” iddialarına yol açtı. İnce ile ilgili iddialar dün doğrulandı. İnce, yaz aylarına denk gelen üç ay boyunca Sayıştay’da üye olarak aktif görev yapmadan TBMM tarafından Anayasa Mahkemesi üyesi seçildi. Daha önce de İstanbul eski Başsavcısı İrfan Fidan önce Yargıtay’a atanmış, bir gün bile aktif görev yapmadan Yargıtay’daki seçimde birinci seçilmiş ve Erdoğan tarafından Anayasa Mahkemesi üyeliğine atanmıştı.

Uzun yıllardır İçişleri Bakanlığı’nda görev yapan İnce, 2009’dan Haziran 2022’ye kadar İçişleri Bakanlığında çeşitli kademelerde çalıştı. 1 Haziran 2016’da İçişleri Bakanlığı Müsteşarı, 8 Ağustos 2018’de İçişleri Bakan Yardımcısı oldu. İnce, 29 Haziran’da Sayıştay’a atandı. Sayıştay üyeliğine seçildiği gün, Anayasa Mahkemesi’ndeki boşalacak üyeliğe atanması için üye seçildiği iddia edildi.

TBMM’de yapılan oylama sonunda da iddialar doğrulandı ve İnce, Anayasa Mahkemesi üyesi oldu. İlim Yayma Vakfı’nın kurucuları arasında yer alan İnce’nin üye seçilmesi özellikle HDP’nin kapatılması istemiyle açılan dava açısından önem taşıyor.

Fidan’da da aynısı oldu

Daha önce eski İstanbul Başsavcısı Fidan için de aynı yöntem izlenmişti. Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), Fidan’ı 27 Kasım 2020 tarihinde Yargıtay üyeliğine atamıştı. Fidan, görevinin dördüncü gününde Yargıtay’da yapılacak AYM üyeliği aday adaylığına başvurmuş ve en çok oyu alan isim olmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da 23 Ocak 2021 tarihinde kendisine gönderilen beş aday arasından Fidan’ı Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçmişti.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu