AktüelGüncelGündemTürkiye

Arkadaşlarını katledip Edirne’ye bırakan Pakistanlılar hakim karşısına çıktı

Paylaş:

Arkadaşlarını katledip Edirne'ye bırakan Pakistanlılar hakim karşısına çıktı

İstanbul’da, 3 Aralık 2020 tarihinde meydana gelen olayda, iddiaya göre kaçak yollarla Türkiye’ye gelen Pakistan uyruklu Zahir Shad (24) ile İftikhar Ahmad (33) ve yasal yollarla gelen Syed Muhammad İmran Bukhari (41), hemşerileri olan Salman Ali ile birlikte Bayrampaşa, Muratpaşa mahallesindeki evde yemek yiyip, alkol ve uyuşturucu madde aldıkları sırada bilinmeyen bir sebeple tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönmesiyle 4 Pakistanlıdan biri olan Salman Ali bıçaklanarak öldürülmüştü.

İddiaya göre 3 Pakistanlı, araç ayarlayarak arkadaşları olan Salman Ali’nin cesedini battaniyeye sarılı halde Edirne’ye götürerek, Uzunköprü Kiremitçi Salih Köyü yakınlarındaki boş bir alana bırakarak İstanbul’a dönmüşlerdi. Olay ise, Ali’nin ölümünden 14 gün sonra yapılan ihbar üzerine ortaya çıkmıştı.

İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar Syed Muhammad İmran Bukhari, Zahir Shad ile İftikhar Ahmad getirildi. Duruşmada sanıkların avukatları da hazır bulundu.

“BÖYLE BİR ŞEYDEN HABERİM OLSAYDI KAÇARDM”

Duruşmada savunma yapan Syed Muhammad İmran Bukhari, “Zahir Shad, bir aksam beni aradı. ‘Salman’ın durumu iyi değil’ dedi. Ben de Salman’ın durumuna bakmaya gittim. Eve gittiğimde durumu iyi değildi, halsizdi ve yanında siyah bir şişe duruyordu. Zannederim ki uyuşturucu ve sahte alkolden. Lavaboya götürdüm. Bir müddet sonra daha iyi oldu. Ben de kendi evime gittim ama içim rahat etmedi geri döndüm. Zahir ile nargile içtim sonra tekrar evime gittim. Eve gittikten sonra bir kaç gün hiçbir şeyden haberim yoktu. Polis kapıyı çaldı. Yaklaşık 20 gün sonra. Kapıyı kendi ellerimle açtım. Böyle bir şeyden haberim olsaydı kaçardım. Saat 05:00’ten sonra hiçbir şey görmedim” şeklinde konuştu.

İFTİKHAR’IN ELİNDE BIÇAK VARDI SALLIYORDU. DURDURMAYA ÇALIŞTIM”

Savunması sorulan sanık Zahir Shad, “Olayın akşamı Salman Ali sarhoştu. İftikhar Ahmad’a küfretmeye başladı. O da ‘söyle bana küfretmesin’ dedi. Sonra tuvalete gittim. Çıktığımda İftikhar’ın elinde bıçak vardı. Elinde sallıyordu. Ben durdurmaya çalıştım ama bıçakladı. İmran Bukhari orada yoktu, kendi evindeydi. Salman yere düşünce çıkıp gitti. Ben ‘ambulansı arayın’ dedim. İmran ‘Deli misin? Polisi arama. Ev benim adıma, olay benim üzerime kalır’ dedi.

O sırada çocuk öldü. Ben ‘arayın’ dediğim halde İmran beni tehdit etti polisi aramamam için. 7 kişi arabaya binip cesedi götürmüşler. Ben arabada yoktum. Önce iple bağladılar, sonra battaniyeye sardılar. Sonra çöp poşetine koyup götürdüler. Doktoru arayıp görüntülü konuşma yaptılar. Doktor, öldüğünü söyledi. Herkes çıkıp gidince ben evde kaldım. Akşam saatlerinde evden çıktım” ifadelerini kullandı.

“TOPLAMDA 8 KİŞİYMİŞLER”

İddianamede, cesedin taşınmasına aracılık ettikleri iddia edilen 2 kişiden biri olan sanık Cuma Özbey, yaptığı savunmada, “Gece saatlerinde beni çağırdılar. Ben de ‘pandemiden dolayı sabah gelebilirim’ dedim. Nazım denen şahısla görüştüm. Sezer bana telefon açtı. ‘Mezarlığın oradayım’ dedi. Ben de ‘niye oraya indiriyorsun’ dedim. Toplamda 8 kişiymişler. Nazım isimli kişi Pakistanlıydı. Seyid Esadullah’mış adı ama biz ona Nazım diyoruz” dedi.

“SUÇU ORTAYA ÇIKARMAK İÇİN ELİNDEN GELEN TÜM ÇABAYI GÖSTERMİŞTİR”

Sanıkların avukatları, yaptıkları savunmada müvekkillerinin tahliyesini talep etti. Sanık Zahir Shad’ın avukatı ise, “Müvekkilim tanık yerine sanık olarak yargılanmaktadır. Müvekkil, sucu ortaya çıkarmak için elinden gelen tüm çabayı göstermiştir. Önce Beyoğlu’ndaki karakola gidiyor ama kendisini ifade edemediği için konsolosluğa gönderiliyor. Oradan da Bayrampaşa’ya gidiyor. Müvekkilimizin tutuksuz yargılanmasını talep ederiz” ifadelerini kullandı.

Mahkeme, dosya kapsamı ve üzerlerine atılı suçun vasıf ve mahiyetini göz önünde bulundurarak, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Duruşma, eksik hususların giderilmesi için ertelendi.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca düzenlenen iddianamede, Syed Muhammad İmran Bukhari, Zahir Shad ile İftkhar Ahmad hakkında, ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis, cesedin taşınmasına yardım ettikleri belirtilen tutuksuz şüpheliler Cuma Özbey ile Sezer Balıkçı hakkında ise, ‘suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme’ suçundan 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Pars Aqua Master Su Düzenleyici

Suyu temizler ve berraklaştırır.

Suyun içindeki mikroorganizmaları temizler.

Doğal filtrasyon malzemesidir.

Sudaki kimyasalları ve zararlı mikro canlıları temizler.

Sudaki ph değerini dengeler

Amonyum tutucudur

Sudaki kötü kokuyu engeller.

Su değişimlerini azaltır.

Tatlı su akvaryumları için uygundur.

Kullanımı

Pars Aqua Master Su Düzenleyici doğal filtre malzemesi temiz su ile yıkandıktan sonra filtre içerisine yerleştirilir.

Ortalama olarak 250 litre için 500 gram filtre malzemesi kullanılmaktadır.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0552 3307100-0532 5466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu