GüncelGündem

Babacan: Belirleyeceğimiz isim, 13’üncü Cumhurbaşkanı olacak

Paylaş:

Partisinin düzenlediği mitinge katılmak ve bir dizi temaslarda bulunmak üzere Malatya’ya gelen DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, parti vilayet teşkilatında basın mensuplarıyla bir ortaya geldi. Altılı Masa’nın parlamenter sistem vesilesiyle kurulduğunu anımsatan Babacan, parlamenter sistem ile ilgili çalışmaları tamamladıklarını ve mutabakat metnini açıkladıklarını kaydetti.

“84 UNSURLUK BİR ANAYASA PAKETİNİ KAMUOYU İLE PAYLAŞTIK”

Babacan, 28 Kasım’da anayasa değişiklik paketini açıkladıklarını anımsatarak şunları söyledi:

* “2012 yılından bu yana birinci sefer Türkiye’de bir anayasa değişiklik teşebbüsünde bulunuldu. 2012’deki başarılamamış, tamamlanamamıştı. Şu andaki çalışmamız tamamlandı ve 84 unsurluk bir anayasa değişiklik paketini kamuoyu ile paylaştık.

* Altı partinin yüzde yüz tam mutabakatla bu kadar geniş bir anayasa değişikliği üzerinde uzlaşması da yakın siyasi tarihimizde bir birinci. Bunu başarmış olmaktan sahiden mutluyuz.

* Türkiye’nin yarınlarında buluşmak, güçlü bir parlamenter sisteme geçmek için gerekli bütün hazırlıkları bugünden tamamlamak, ana kalifikasyonu tamamlanmış bir anayasa metnini ortaya koyabilmek nitekim çok çok kıymetliydi.”

“AMACIMIZ YALNIZCA SEÇİMİ KAZANMAK DEĞİL, TÜRKİYE’Yİ DE KAZANMAK”

Altılı Masa olarak seçimlerden sonra kurulacak hükümetin programını da çalıştıklarını söz eden Babacan, şunları söyledi:

* “Bu halde seçimlere gerçek ne yapacağımızı bilerek, seçimlerden sonra Türkiye’yi kazanacak bir halde çalışmalarımızı devam ettirmiş olacağız zira bizim gayemiz yalnızca seçimi kazanmak değil, seçimden sonra Türkiye’yi de kazanmamız gerekiyor. Bu ülkenin birikmiş problemlerini çözmek için süratli bir formda hareket etmemiz gerekiyor.

* Bunları erken basamakta bitirip, kamuoyuna duyurmamızdaki en kıymetli sebep; eksiğimiz olabilir tamamlayalım, yanlışımız olabilir düzeltelim, yeni teklifler gelebilir ekleyelim. Bugünden uzlaşıp, konuşup, anlaşıp seçme yanlışsız gitmenin Türkiye için çok yararlı olacağını düşünüyoruz. Bu bir birinci, daha evvel denenmedi, demokrasi tarihimizde hiç yok. Onun için yaptığımız bu çalışmaları çok değerli buluyoruz.”

“MASADA BUGÜNE KADAR HİÇBİR İSİM GÜNDEME GELMEDİ”

Babacan, bir gazetecinin “Altılı Masa şimdi Cumhurbaşkanı adayını belirleyemedi mi?” sorusunu ise şu formda yanıtladı:

* “Belirleyemedi değil, belirlemek için çalışmalara başlamadık. Altılı Masa’nın nasıl çalışacağıyla ilgili bir sıralama açıkladık. Açıklamalarımıza bakarsanız, Altılı Mas birinci olarak anayasa metnini ortaya koyacak. Daha sonra seçimlerden sonra parlamenter sisteme geçene kadar ülkenin nasıl yönetileceği çalışmasının bitirilmesi ve ortak siyasetler metninin bitirilmesi gerekiyor’ dedik. Bunları bitirdikten sonra cumhurbaşkanı adayı ki olsun diye konuşmaya başlayacağız.

* Başkanların oturduğu Altılı Masa’da bugüne kadar hiçbir isim gündeme gelmedi. Hiçbir isimle ilgili de ‘Bu olur ya da olmaz’ diye bir değerlendirmede bulunmadık. Ortak siyasetler metni bitmeden de Cumhurbaşkanı adayının belirlenmesini sakıncalı buluyoruz. Partilerin siyasetleri ortaklaşmadan evvel aday belirlendiğinde büyük bir sorunumuz olacak. ‘Dış siyasette, iktisatta, ne yapacaksın?’ diye sorulacak.

* Aday, kendi dağarcığındakileri mi anlatacak? Yoksa ‘Ben bilmem 6 partiye sormam lazım’ diyerek, bize sorduktan sonra mı yanıt verecek? Şu anda cumhurbaşkanı adayı belirlemenin vakti değil. İnşallah Türkiye için en iyi ismi belirleyeceğiz fakat belirleyeceğimiz isim Türkiye’nin 13’üncü Cumhurbaşkanı olacak. Amacımız ve gayemiz bu.”

“CUMHURBAŞKANI KİMİ KİME ŞİKAYET EDİYOR”

“Hükümetin belirlediği bir sürü fiyatlar var” diyen Babacan, kelamlarını şöyle sürdürdü:

* “Elektrik fiyatını Erdoğan belirliyor. Onun önüne gitmeden elektrik fiyatını belirlemek mümkün değil. Bürokrasinin eli ayağı titrer, yapamaz. Doğal gaz fiyatlarını Erdoğan belirliyor. ‘Müfettiş göndereceğim’ diyor ya kendi belirlediği elektrik ve doğal gaz fiyatına hangi müfettişi gönderecek bilmiyoruz.

* Karkas et piyasasını ithalata müsaade vererek ya da vermeyerek Et ve Süt Kurumu’nun da siyasetleriyle bir arada Cumhurbaşkanı’nın kendisi belirliyor, şeker fiyatını da o denli. Buğday taban fiyatını Erdoğan belirliyor.

* Marketlerdeki fiyatlar yüksek diyoruz lakin ana girdi süttür. Süt ve et fiyatını Erdoğan belirliyor. Maliyetlerle alakalı, besinle ilgili ana fiyatları belirleyen Cumhurbaşkanı’nın kendisi. Hasebiyle kimi kime şikâyet ediyor diye merak ediyorum.

“HER SÖZÜNDE 6 PARTİNİN MUTABAKATI VAR”

* Yeni bir anayasa değil. 6 partinin bir taban müştereğidir. Her sözünde de 6 partinin tam mutabakatı vardır. Münasebetiyle burada yeni bir anayasa yapıp, Türkiye’nin bütün problemlerine yanıt olacak ya da Türkiye’nin, Cumhuriyet’in yeni yüzyılına hazırlayacağımız bir çalışma değil. O fakat parlamenter sisteme geçtikten, basın özgürlüğü tam olarak sağlandıktan, sivil toplum örgütleri özgürce çalışmaya ve konuşmaya başladıktan sonra yeni bir anayasanın A’dan Z’ye çalışması kelam konusu olabilir ancak bizim şu anda yaptığımız hastanelerin acil servisi üzere.

* Şu anda çok önemli bir sistem problemimiz var. Bu sistemde kanayan yara ve acil müdahale gerektiren konular var. Münasebetiyle bu paketi, hastanelerin acil servisine benzetebiliriz. Acil müdahaleden sonra rehabilitasyon, hastanenin sıhhatini kazanması, tekrar koşmaya başlaması yani dilek ettiğimiz o ülkü demokrasi yeni anayasayla yapılır.

“ALEVİ SORUNU, BU ÜLKENİN GERÇEK BİR SORUNUDUR”

* Alevi sorunu, bu ülkenin gerçek bir sıkıntısıdır. Bu sorunun tahlili de eşit vatandaşlık ve fırsat eşitliği kavramının içindedir. Biz, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan tüm vatandaşlarımızın Kürt ya da Alevi olsun hiç fark etmez insan olmaktan kaynaklanan her türlü hakkının doyasıya yaşaması gerektiğini söylüyoruz.

* Devlet yalnızca bu hakları tanımalıdır. Bu hakları asla müzakere konusu yapılamayacağını, oylama konusu dahi olmayacağını söylüyoruz. Bir küme insanın doğuştan gelen hakkını kullanıp kullanamayacağını bir yerlerde oylatamazsınız. 85 milyonluk bir ülkede yalnızca 85 kişi bile olsa onların hakkını dönüp diğerlerine oylatamazsınız.” ANKA

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu