GüncelGündem

Bakan Akar: ABD’den verilen kelamların tutulmasını istedik

Paylaş:

Milli Savunma Bakanı Akar, müttefik ülkelerden mevkidaşları ile son günlerde gerçekleştirdiği görüşmelere ait gazetecilere açıklama yaptı. Bakan Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Türk milleti ve hudutların güvenliğini sağlamak üzere Birleşmiş Milletler (BM) Şartı’nın 51’inci unsurundan doğan legal müdafaa hakları kapsamında, komşularının toprak bütünlüğü ve egemenliğine saygılı olarak terörle gayretini azim ve kararlılıkla sürdürdüğünü söyledi.

Terör örgütü PKK/KCK/YPG’nin, Suriye’nin kuzeyinde sağlanan huzur ve istikrar ortamını bozmaya yönelik taciz ve taarruzlarını artırdığına dikkat çekti.

Bakan Akar, “PKK/KCK/YPG, son periyotta de sivil yerleşim alanlarımızı gaye almış, çocuk, bayan, öğrenci, öğretmen demeden suçsuz vatandaşlarımıza yönelik alçak ve kanlı taarruzlar gerçekleştirmiştir. Binlerce kilometre öteden DEAŞ terör örgütünü tehlike olarak hissedenlerin, hudutlarımızın yanı başından okullar dahil, sivil yerleşim yerlerimizi amaç alan ve saf insanlarımızı katleden terör örgütlerine karşı gerekli önlemleri almamız konusundaki tavırları kabul edilemez” tabirlerini kullandı.

“GEREKLİ İHTARLAR YAPILMAKTA”

Mehmetçiğin bugüne kadar komşu ülkelerin ve tüm dünyanın gözü önünde icra ettiği bütün operasyonlarda, yalnızca teröristleri amaç aldığını vurgulayan Akar, şunları söyledi:

“Sivillerin, tarihi, dini ve kültürel varlıklar ile etrafın ve koalisyon güçlerinin ziyan görmemesi için azami dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir. Tek gayemiz teröristlerdir. Rastgele bir etnik, dini, mezhepsel yapı bizim için maksat olamaz. Türkler ve Kürtler kardeştir. Tüm fitne, fesat ve dezenformasyon gayretlerine karşın kardeş kalmaya devam edecektir.

Son devirde yapılan görüşmelerde müttefik ülkelere eli kanlı bir terör örgütü olan, hudutlarımıza ve halkımıza saldıran PKK/KCK/YPG’ye, DEAŞ’la gayret mazereti dahil, her ne sebeple olursa olsun dayanak olmamaları, teröristlerden ayırt edilmeyi zorlaştıracak kendi bayrak ve kendi üniformalarını kullandırmamaları, bulundukları bölgelerden teröristleri uzak tutmaları ve bir an evvel terör örgütleri ile tüm alakalarını kesmeleri hatırlatılmakta ve gerekli ihtarlar yapılmaktadır.”

“TÜRKİYE İŞ BİRLİĞİNE HAZIR”

IŞİD’le alanda göğüs göğse uğraş eden tek ülkenin Türkiye olduğunun unutulmaması gerektiğini lisana getiren Akar, “Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde 4 bin 500 radikal DEAŞ’lı teröristi etkisiz hale getiren Türkiye, DEAŞ ve öbür tüm terör örgütleri ile çaba için her türlü iş birliğine hazırdır” diye konuştu.

En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar çabanın kararlılıkla devam edeceğini tabir eden Akar, “Kim takviye verirse versin, gerilerinde kim olursa olsun, asil milletimizi başına musallat olan terör belasından kurtarmaya azimli ve kararlıyız” dedi.

Akar, ABD’den yapılan, Türkiye’nin Suriye’de yeni bir askeri operasyon düzenlemesine şiddetle karşı olunduğuna yönelik açıklamalara, “Bizden tekrar değerlendirmemizi istediler. Biz de hassasiyetlerimizi, görüş ve fikirlerimizi anlattık, verilen kelamların tutulmasını istedik. Bizi, yani durumu anlamaları gerektiğini vurguladık” diye karşılık verdi. (DHA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu