Dünya

Bir Alman Bakan birinci sefer açıkladı: Putin ile savaştayız

Paylaş:

Almanya Sıhhat Bakanı Karl Lauterbach, “Biz Putin’le savaştayız. Onun ruhsal durumu bizi hiç ilgilendirmiyor“ dedi. Alman Savunma Bakanı Lambrecht ise, bu kelamlara diplomatik biçimde, “NATO çerçevesinde hareket ediyoruz“ diye düzeltme getirdi.

Almanya hem bir NATO üyesi hem de Doğu Avrupa’daki alakaları nedeniyle Ukrayna’ya sonuna kadar dayanak verirken, birinci defa bir kabine üyesinden “Biz de bir manada savaştayız” açıklaması geldi.

Ukrayna’nın NATO’ya alınmaması görüşlerini Twitter hesabı üzerinden yorumlayan SPD’li Sıhhat Bakanı Karl Lauterbach, “Biz Almanya olarak Putin’le savaştayız. Artık onun önünde diz çökmeyi önerenlerin bundan beklentisi nedir?” diye yazdı.

“RUHU HİÇ DE DEĞERLİ DEĞİL”

Lauterbach, Putin’in ruhsal durumunun tartışılması ile ilgili olarak da, “Biz onun psikoterapistleriyle değil, Putin’le savaştayız. Ukrayna’nın kurtuluşu ve zaferi dengeli bir formda sürdürülmeli. Putin’in ruhunun bununla başa çıkıp çıkamayacağı ise kıymetli değil“ sözlerini kullandı.

Bakanın bu kelamlarına Alman hükümetinin öbür bir bakanından yanıt geldi. Savunma Bakanı Christine Lambrecht, “Biz savaş partisi değiliz, olmayacağız da. Savaşa baştan beri taraf değiliz ve NATO çerçevesinde hareket ediyoruz“ diyerek diplomatik bir düzelme yaptı.

RUS BÜYÜKELÇİ DIŞİŞLERİNE ÇAĞRILDI

Rusya’nın Berlin Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı ve dört bölgenin ilhak kararının tanınmadığı bir protesto notası ile Rusya’ya bildirildi.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu