Ekonomi

Birleşik Kamu-İş’ten enflasyon oranlarına reaksiyon: Halkın cebinden çalıyorlar

Paylaş:

TÜİK’in yayımladığı enflasyon datalarına yansılar gelmeye devam ediyor. Birleşik Kamu-İş Sendikası açıklanan sayıları “TÜİK’in hayalinden diğer bir şey değil” biçiminde nitelendirirken, sayıların tarihe kara bir leke olarak geçeceğini söyledi.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu yaptığı yazılı açıklamada Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) eylül ayına ait yıllık yüzde 83,45 olarak hesapladığı enflasyon oranını eleştirdi.

Vatandaşların TÜİK’e inancının kalmadığı vurgusu yapıldığı açıklamada, “AKP iktidarının yüksek enflasyon oranlarını düşürme vaadiyle seçim kazanmasının üzerinden geçen 20 yılda Türkiye hiçbir şey kazanamamış, hatta başladıkları noktadan hayli geriye gitmiştir” tabirleri yer aldı. TÜİK’in açıkladığı yüzde 83,45 oranındaki yıllık enflasyon sayısını ‘uçuk’ halinde pahalandıran Birleşik Kamu-İş, bu oranın bile yetersiz kaldığına değindi.

“HALKIN ENFLASYONU YÜZDE 179,3”

Öte yandan Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu, kendi Ar-Ge ünitesi tarafından yapılan çalışmada yıllık enflasyon oranını yüzde 179,3 olarak hesapladıklarını açıkladı. TÜİK’in enflasyon oranına ait ise “Halkın cebinden para çalma operasyonudur” dedi.

Kamu-Ar bilgilerine nazaran en fazla yıllık artış yüzde 215,5 ile meyvede olurken, ekmek, pirinç ve bulgur yüzde 173,5 süt ve süt eserleri yüzde 146,9 et-balık ise yıllık 103,6 zamlandı. Birleşik Kamu-İş kendi sayılarına kıyasla TÜİK’in bilgilerini, “Çarşı-pazar enflasyonu değil AKP iktidarı ve AKP iktidarının kurumuna dönüşmüş olan TÜİK’in hayalinden öbür bir şey değildir” formunda kıymetlendirdi.

“TARİHE KARA BİR LEKE OLARAK GEÇECEKTİR”

İki ay sonra maaşlara yansıtılacak enflasyon oranlarının TÜİK bilgilerine nazaran yapılacağı lisana getirilen açıklamanın devamında; “Defalarca lisana getirdiğimiz üzere TÜİK’in Türkiye Cumhuriyeti yurttaşların faydasına çalışması gereken bir kurum olduğunu hatırlaması gerekmektedir. TÜİK yöneticileri AKP Genel Merkezi’nde kapalı kapılar arkasına açıkladığı enflasyon oranları tarihe kara bir leke olarak geçecektir” denildi.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu