GüncelGündem

Bulgaristan’da sandık çıkış anketine göre eski başbakan Borisov’un partisi kazandı

Paylaş:

Bulgaristan‘da son 18 ayda dördünce kere düzenlenen genel seçimde oy verme süreci sona erdi. Sandık çıkış anketlerine nazaran eski Başbakan Boyko Borisov’un partisi Avrupalı Gelişimi İçin Yurttaşlar (GERB), genel seçimleri birinci sırada bitirdi. Gallup International ve Alpha Research tarafından yapılan çıkış anketlerine nazaran, GERB oyların yüzde 24,6 ile yüzde 25,5’ini alması beklenirken, GERB’nin rakibi, haziran ayında çöken koalisyon hükümetinin önderi Kiril Petkov’un Değişime Devam (PP) Partisi’nin ise oyların yüzde 18,9 ile yüzde 19.9’unu alacağı iddia ediliyor.

TÜRK VE MÜSLÜMANLARIN OLUŞTURDUĞU PARTİ ÜÇÜNCÜ BİTİRDİ

Meclisteki 3’üncü parti ise oyların yüzde 14,4 ile yüzde 14,8’ini alması beklenen üyelerinin çoğunluğunu Türk ve Müslümanların oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi oldu. Bulgaristan‘da 22 parti ve 6 koalisyonun 240 sandalyeli meclise girebilmek için yarıştığı erken genel seçimlere iştiraki oranı ise yüzde 35,3’te kaldı.

SANDALYE SAYILARI

Resmi olmayan sonuçlara nazaran GERB’in 66, PP’nin 52, Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi’nin 37, Bulgar Sosyalist Partisi (BSP) 27, Revival 26, Demokratik Bulgaristan 21 ve Bu türlü Bir Halk Var (ITN) Partisi’nin 11 sandalye kazanacağı iddia ediliyor.

ÜLKEDE NELER YAŞANMIŞTI?

Bulgaristan’da 22 Haziran’da Başbakan Petkov’un koalisyon hükümetinin mecliste yapılan inanç oylamasını kaybetmesi ile düşmesinin akabinde hükümet krizi baş göstermişti. Hükümetin düşmesinin akabinde parlamentoda en çok milletvekiline sahip partilere sırasıyla hükümeti kurma misyonu verilmişti. Bulgaristan Devlet Lideri Rumen Radev, son olarak hükümeti kurma misyonunu eski komünist partinin devamı olan Bulgaristan Sosyalist Partisi’ne (BSP) vermişti. BSP’nin 7 günlük mühlet içinde hükümeti oluşturamaması nedeniyle Radev, erken genel seçimlerin 2 Ekim tarihinde gerçekleştirilmesine ait kararnameyi imzalamış ve parlamentoyu feshederek süreksiz başbakanın ve bakanların isimlerini açıklamıştı. Gılıb Donev, vazifeye başlayacak hükümet için başbakanlık koltuğuna atanmıştı.

Radev, daha evvel sırasıyla hükümeti kurma vazifesini Değişime Devam Partisi’ne (PP), eski Başbakan Boyko Borisov’un Bulgaristan’ın Avrupalı Gelişimi İçin Yurttaşlar (GERB) Partisi’ne vermişti. Bulgaristan’da geçtiğimiz yıl üç sefer genel seçimler için sandık başına gidilmiş, Petkov hükümeti 13 Aralık 2021 tarihinde güvenoyu alarak misyona başlamıştı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu