Ekonomi

Bunu kimse bilmiyor! Doğal gaz faturasını yarı yarıya düşürüyor

Paylaş:

Son gelen artırımların akabinde vatandaş kara kara gelecek faturaları düşünmeye başladı. Pekala alacağınız kolay tedbirlerle faturadan tasarruf yapacağınızı biliyor muydunuz? İşte o bilgiler.

Öncelikle uzmanlar kombi bakımının ve doğal gaz faturasını düşürmek için yapılacak birkaç prosedürün doğal gaz faturalarınızı düşüreceğinizi belirtiyor.

ISI YALITIMI VE LEVHALARI KULLANIN

Radyatörden çıkan ısı, ardındaki duvarı ısıtır, ısı kaybını önlemek için radyatörün gerisine yalıtım levhaları yerleştirin. Yalıtımsız konutta gerçekleşen kaybın yaklaşık yüzde 20’si tek camlı pencerelerden kaynaklanır, çift cam isi kaybını değerli ölçüde azaltır.

DOĞRU KOMBİ TESİSATI

Kombinin düzgün olması gerektiği kadar, tesisatının da gerçek halde yapılmış olması epey kıymetlidir. Boşa güç harcamamak için bu mevzuya ihtimam göstermek gerekiyor. Peteklerin eşit biçimde ısındığından emin olmak gerekir. Birtakım odalar ısınırken, birtakım odalar ısınmıyorsa peteklerde bir sorun var demektir. Tesisat boruları çok dirsekliyse de güç kaybı yaşanır. Tesisatta mümkün olduğunca düz borular kullanılmalıdır. Kombi seçimi ve petek sayısında konutun ölçülerine uygun bir seçim yapmak gerekir.

DOĞALGAZ PETEĞİNDE ÇAMAŞIR KURUTMAYIN

Kapı ve pencere çerçevesi etrafındaki çatlakları onarın, hava sızıntılarını önlemek için pencere bandı ve sünger kullanın. Kış aylarında odalarda mümkün olduğunca çamaşır kurutmayın.

ISI HİSSE ÖLÇER KULLANIN

Eğer konutunuz merkezi sistemle ısıtılıyorsa öncelikle sitenin yahut apartmanın birinci olarak ısı yalıtımını yaptırması ve ardından ısı hisse ölçer sistemine geçmesi yararlı olacaktır. Böylelikle ortak kullanım alanlarının dışında, ısınmak için yalnızca kendi dairenizin harcadığı doğalgazın bedelini ödemiş olursunuz.

TERMOSTATİK VANALAR

Odaların sıcaklıklarını farklı tutabilirsiniz. Bunu ayarlayabilmenin en sağlıklı sistemi termostatik vanalar.

EV DEKORE EDERKEN PETEKLERİN ÖNÜNÜ KAPAMAYIN

Isıtıcınızın, kalorifer peteğinizin önünde katiyetle koltuk, dolap üzere eşyalara yer vermemelisiniz; zira bu hareket ile meskene yayılması gereken ısıyı eşya gerisine hapsetmiş olur bu durumdan pek de şad kalmazsınız.

PERDELER İLE RADYATÖR BİRLEŞMEMELİ

Perdelerin radyatör üzerinde sonlandırılması gerek. Yere kadar inip, radyatörün önünü kapatmamasına dikkat edilmeli.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu