GüncelGündem

CHP’li Tekin’den kağıt toplayan çocuğa: Çalanlar, çırpanlar utanacak sen değil

Paylaş:

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, kağıt toplayan çocukları ziyaret etti. Kahvaltı yapıp çay içen gençlere selam veren Tekin, gençlerin yanına oturarak sohbet etti.

“ÇALANLAR , ÇIRPANLAR UTANACAK SEN DEĞİL?”

Bu sırada utandığı için görüntülenmek istemeyen bir genç sırtını telefon kamerasına döndü. CHP’li Tekin, ‘Sen utanma kardeşim. Utanılacak bir durum yok’ diyerek gencin dönmesini istedi. Tekin, “Bu ülkeyi yönetenler utansın. Dön yüzünü, neden utanıyorsun? Döner misin? Neyi çaldın, çırptın da utanıyorsun. Bu ülkede çalanlar, çırpanlar utanacak sen değil?” diye konuştu. Kağıt toplayan genç daha sonra yüzünü çevirdi.

“NE ZAMAN YOLSUZLUK BİTERSE O ZAMAN YOKSULLUK BİTER”

Bir süre gençlerle sohbet eden Tekin gördüğü manzara karşısında şaşırdı. CHP’li Tekin, “Bu çocukların ve hepimizin temiz ellere ihtiyacı var. Ne zaman ki bu ülkeyi temiz eller yönetirse, ne zaman ki bu ülkede yolsuzluk biterse o zaman yoksulluk biter. O zaman kardeşlerimiz de huzura kavuşur. Aksi takdirde maalesef bugün yaşanmış olan bu manzaraya mahkum hale gelecektir.” şeklinde konuştu.

“ALEM GÖRSÜN, UTANSINLAR”

Tekin’den sonra kağıt toplayan bir genç, “Halimiz böyle, bardak yok, neyde çay içiyoruz (pet şişenin içinde). Görüyorsunuz abi iyice çekin. Bakın, kahvaltıya bakın. Ekmeğe bakın. Halimiz budur. Paylaşın alem görsün, utansınlar” diyerek yaşadıklarını paylaştı.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu