GüncelGündem

CHP’li Torun: “Belediyelerimize iftira atan Soylu kabahat işliyor”

Paylaş:

CHP Mahallî İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Torun, İçişleri Bakanı Soylu’nun basın toplantısındaki savlarıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Soylu’ya sert sözlerle yüklenen Torun, “Soylu yavuz hırsız misali konut sahibini bastırmaya çalışıyor, suçluluk psikolojisi içinde belediyelerimize saldırıyor. Bu ülkede terör mensupları elini kolunu sallayarak gezebiliyorsa, kamu kurumlarında işe girebiliyorsa bunun sorumlusu Soylu’dur. İsimli sicil evraklarını veren Adalet Bakanlığı, güvenlik soruşturmalarını yapan İçişleri Bakanlığı’dır. Belediyelerimizde tüm işe alımlar mevzuata uygundur” sözlerini kullandı.

“SEN NE İŞ YAPIYORSUN?”

“Geçen yıl ‘İstanbul Büyükşehir Belediyesi 557 terörist var’ dedi, hiçbirini ispat edemedi” diyerek kelamlarına devam eden Torun, “Şimdi çıkmış ‘1.668 terörle irtibatlı çalışan var’ diyor. İstanbul’da 1.668 terörist varsa sen ne iş yapıyorsun? Fakat sonra da ‘3’ü gassal 9 kişi tutuklandı’ diyor. Hani 1.668 kişi nerede? 3’ü gassal 4 çalışan Ak Parti periyodunda işe alınmış. Bunlardan biri 2004’ten beri Ak Parti üyesi” halinde konuştu.

“11 BİN TALEBİN 8 BİNİ CEVAPLANMIŞ”

Torun, kelamlarına şöyle devam etti:

* Güvenlik soruşturması istenmedi’ diyor. İBB son periyotta 11 binden fazla güvenlik soruşturması talebinde bulundu, valilik bunun yalnızca 8 binini gönderdi. Bunlar da müddeti içinde cevaplanmamış. Niçin işini yapmıyorsun?

“ŞEHİT ÇOCUĞUNU TERÖRDEN ALDIRDIN”

* Mersin’de belediyemizi terörle yan yana getirmeye çalışıyor. Onlarca sayı veriyor ancak sonra ‘tutuklu sayısı 4′ diyor. Bunlardan biri de kayyumla yönetilen Akdeniz Belediyesi’nde lider yardımcılığı yapan bir devlet memuru. Soylu, sen Mersin’de şehit çocuğunu bile terörden gözaltına aldıran bir acizsin.

* ‘İzmir’de bir kişi tutuklandı’ diyor. Tutuklanan kişi devlet memuru. Hasebiyle İçişleri Bakanlığı’nın sorumluluğunda. Ataşehir Belediyemiz 111 çalışanın belediye şirketinde işe alınmasıyla ilgili İstanbul Valiliği’nden kıymetlendirme istedi lakin 4,5 yıldır karşılık dahi verilmedi.

* Seyhan Belediyesi’nde yapılan aramada örgütsel doküman ve tabanca ele geçirildiği polis tutanaklarıyla ispatlanan bir palavradır. Tekrar Seyhan Belediyesi’nde Soylu’nun tabir ettiği Mahsum Uzun isimli çalışan hakkında İçişleri Bakanlığı tarafından ‘arşiv kaydı yoktur’ cevabı verilmiştir.

“KENDİ BELEDİYELERİNİ NEDEN ANLATMIYORSUN?”

* ‘Belediyeler ortasında ayrım yapmıyoruz’ diyor. Ak Partili belediyelerde binlerce FETÖ’cü çıktı, niçin onları anlatmıyorsun?

* Serik Belediyesi’ndeki rüşvet skandalını niçin anlatmıyorsun? Şırnak’ta rüşvet ve yolsuzluktan mahpus cezaları alan 2 belediye liderini niçin anlatmıyorsun?

* İBB’de evvelki devirde İBDA-C üyesi 4 kişinin işe alındığını niçin anlatmıyorsun?

* İstanbul ve Ankara’da evvelki devirlerde yapılan milyarlarca liralık yolsuzluk belgelerine el koydun, üstünü örttün. Onları niçin anlatmıyorsun?

“DEDİKODUYLA BAKANLIK YAPMA”

* ‘Baskı kurmuyoruz’ diyor. İzmir’de 30 yıl evvelki işlerden belediye liderimize soruşturma açan, İstanbul’da ‘elini arttan bağladın’ diye, Fındıklı’da ‘7 bin liraya Atatürk yazılı tabela yaptırdın’ diye belediye liderlerimize soruşturma açan sen değil misin?

* Yalova’da tüm suçlamalardan aklanmasına karşın belediye liderimizi 2,5 yıldır vazifeden alan sen değil misin? Belediyelerimizin istihbarat örgütü yok. Hatalıyı tespit etme misyonu İçişleri Bakanlığı’nındır. Dedikodu yapmayacaksın, işini yapacaksın.

“SOYLU KABAHAT İŞLİYOR”

* Bize ‘milli güvenlik sorunu’ diyor. Soylu en büyük ulusal güvenlik meselesidir. Soylu, kabahatlerini bastırmak için belediyelerimize kumpas kuran bir acizdir. Bilgi kirliliği yaratan, dezenformasyon üretmekten öteki bir işe yaramayan bir bakandır. Kamu kurumu olan belediyelerimize kumpas kuran, iftira atan Soylu kabahat işliyor. Kendisi hakkında tüzel teşebbüslerde bulunacağız.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu