GüncelGündem

Cinsel istismardan tutuklanan imamı 15 Temmuz savunması da kurtarmadı

Paylaş:

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi 5 Nisan Mahallesi’nde bulunan Hisami Cami İmamı 52 yaşındaki K.Ö, mescitte Yaz Kur’an Kursu’na katılan 9 yaşındaki erkek çocuk C.D.’ye caminin içinde bulunan imam odasında istismarda bulunduğu teziyle geçen 24 Ağustos 2021 günü tutuklanmıştı.

Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkan sanık imam, iftiraya maruz kaldığını söyledi. 15 Temmuz 2016’daki darbe teşebbüsünün yaşandığı gece Diyanet’in davetiyle sela okuduğu için çocuğun babasıyla tartıştıklarını belirten imam K.Ö, kendisinin belli bir kısmın gayesi haline geldiğini, siyasi bir komploya maruz kaldığını argüman etti.

“ESNAF BANA REİSİN İMAMI LAKABINI TAKMIŞTI”

Mahalle esnafının kendisine ‘Reisin imamı’ lakabını taktığını ileri süren K.Ö, “Olay saatinde kamera kayıtlarına bakıldığında mescitte çok sayıda kişinin olduğu görülmektedir. Darbe teşebbüsü nedeniyle Sayın Cumhurbaşkanımızın daveti ve Diyanet İşleri Başkanlığımızın talimatı üzerine selâ okudum diye bu olaylar başıma geldi” dedi.

Tanık olarak dinlenen paklık vazifelisi M.K ise K.Ö’ye ilişkin imam odasının kapısının kilitli olduğunu, kapının önünde çocuk ayakkabısı ile imamın ayakkabısını gördüğünü söyledi. İmam odasına girmek istediğini kapı kilitli olduğu için giremediğini, odanın penceresinin bulunmadığını argüman etti. Çocuk da imamın odasına götürüldüğünü, içerinin karanlık olduğunu burada istismara uğradığını anlattı.

ODANIN PENCERESİ VAR, İÇERİ AYDINLIK

Mahkeme heyeti 22 Nisan günü olay yerinde detaylı keşif yapınca imam odasının şahit sözünün bilakis penceresinin olduğunu, içerinin de çocuğun anlatımında geçtiği üzere karanlık olmadığını tespit etti. Kamera kayıtlarına bakıldığında ise imamın namaz öncesi caminin avlusunda ve cami içinde dolaşıp hareketli olduğu, çocuğun da daima imamın peşinde yürüdüğü belirlendi. İmamın avukatı da, Diyanet İşleri Başkanlığının Diyarbakır’a gelerek idari taraftan araştırma yaptığını ve bahse husus kabahati işlemediği sonucuna varıp Siirt’e atadığını söyledi.

OY ÇOKLUĞUYLA 21 YIL MAHPUS BİR ÜYE MUHALİF KALDI

Mahkeme, sanık imamı çocuğa karşı cinsel istismar kabahatinden 16 yıl 10 ay 15 gün, kişiyi hürriyetinden mahrum bırakmak, zorla alıkoymak kabahatinden da 5 yıl olmak üzere toplam 21 yıl 10 ay 15 gün mahpusla cezalandırdı.

Bir üye hakim ise karara muhalif kaldı. Üye hakim, şahit anlatımları, çocuğun sözlerinde çelişkiler bulunduğunu, olay yerinde mahkemenin yapmış olduğu keşifte penceresi olmadığı ve içerinin karanlık olduğu sav edilen imam odasında hem pencere bulunduğunu, hem de içerinin aydınlık olduğu için kanıt yetersizliğinden sanığın beraat etmesi gerekirken oy çokluğuyla mahkumiyetine karar verilmesi istikametindeki çokluğun görüşüne katılmadığını belirtti.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu