Spor

Derbideki bir detay Rıdvan Dilmen’i çok şaşırttı: Uzun süredir görmemiştim

Paylaş:

Süper Lig’de dönemin birinci derbisi tat vermedi. Beşiktaş ile Fenerbahçe‘nin 0-0 berabere kaldığı maçı TV8.5 ekranlarında pahalandıran Rıdvan Dilmen, müsabakanın son vakitlerde izlediği en makus derbi olduğunu belirtti.

“SEREMONİYE KADAR COŞKULU BEŞİKTAŞ TARAFTARI VARDI”

Derbide kendisini şaşırtan bir ayrıntısı anlatan Rıdvan Dilmen yaptığı açıklamada, “Coşkulu bir Beşiktaş taraftarı vardı maçtan evvel, seremoniye kadar. İki haftadır beklenen derbi olmasına karşın oyun inisiyatifi Fenerbahçe‘deydi lakin olmadı. Hiç konut sahibinin üstün oynamadığı bir derbi görmedim uzun müddettir.” tabirlerini kullandı.

Rıdvan Dilmen’in açıklamalarının devamı şöyle:

“HERKESİN BEKLENTİSİ GOLLÜ MAÇTI”

“Bugün program sıkıntı biter, son yıllarda gördüğüm en makûs derbilerden biri. Durum fakirliği vardı. Güya iki ekip da beraberlik için oynamış üzereydi. Hakem de tıpkı halde. Espri bir yana, ruhsal faktörler gidişatı etkiledi. Fenerbahçe Galatasaray’u geçen dönem yendi mesela deplasmanda, onda da olmamıştı. Herkesin beklentisi gollü maçtı. Fenerbahçe’nin nasıl oynayacağını bilmediğimiz için Fenerbahçe açısından kestirim yapamadık.

“FENERBAHÇE, BEŞİKTAŞ TRİBÜNLERİNİ DURDURDU”

Beşiktaş Başakşehir’e, Fenerbahçe’de Konya’ya karşı zorlanmıştı evvelki haftalarda. Maçın gidişatında Jesus’un kazanmaya geldiğini hissediyordum. Beşiktaş savunma gerisine top atmak zorunda kaldı, 6 sefer ofsayta yakalandı. Savunmayı öne çıkarması Fenerbahçe’nin işe yaradı. Ersin 2 tane birinci yarıda yeterli top çıkardı. Fenerbahçe birinci yarıda yüzde 10 daha yeterli oynayarak Beşiktaş tribünlerinin gürültüsünü durdurdu.

“DAĞ FARE DOĞURDU”

3’er oyuncu değişikliklerinden sonra oyun Fenerbahçe açısından durdu resmen. Beşiktaş’ta da Ghezzal fark yarattı. Alanya maçı 3-1’ken çıktı oyundan 2. haftada. Çok net değiştirdi gidişatı. Yıldız oyuncusuz olmadığını gösterdi bir kere daha. Tribünleri de ayaklandırdı. Alan şad satan mutlu durumu oldu. Fenerbahçe otobüse binecek, kumanyasını yiyecek 1 puan 1 puandır diyip konutuna dönecek. Kaybetse bence Ismael giderdi. Tedirginlik onda da vardı. Son dakikalarda kazanmayı hesaplamış o muhakkaktı. Aslında oyun için adil bir sonuç oldu. Dağ fare doğurdu da diyebiliriz.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu