GüncelGündem

Düzce’de konut stokunun yeni olması depremde can kaybının önüne geçti

Paylaş:

DÜZCE (AA) – AFAD tarafından Anıtpark’a kurulan çadırlarda kalan vatandaşları ziyaret eden Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, AA muhabirine, 2 yıl önce kentin tamamında kentsel dönüşüm gerçekleştirilmesi için çalışma başlattıklarını söyledi.

Çalışmanın ardından strateji belgesi hazırladıklarını belirten Özlü, kentin 8 bölgesinde gerçekleştirmeyi amaçladıkları kentsel dönüşümün birinci etabının Kültür Mahallesi ve Sanayi Çarşı bölgesi olduğunu ifade etti.

Özlü, daha sonra diğer bölgelerde kentsel dönüşüme başlayacaklarına işaret ederek, kentteki yapı stokunun yüzde 20-25’inin yenilenmesi gerektiğini anlattı.

Kentteki eski yerleşim yerleriyle ilgili de bilgi veren Özlü, şunları kaydetti:

“Buralarda büyük ölçekli, bölgesel bazlı kentsel dönüşüm projeleri gerçekleştireceğiz. Dün Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımızla da bu konuları istişare ettik. Belgelerimizi de daha önce zaten bakanlığa sunmuştuk. Birtakım cari işlerimiz var. Hala yürütmekte olduğumuz, Düzce’nin içme suyu altyapısının tamamının yenilenmesi gibi. Bunlarla birlikte, bugünlerde bölgesel bazlı, büyük ölçekli kentsel dönüşüm projelerine başlayacağız.

Amacımız yüzde 75-80 yenilenmiş olan Düzce’nin konut stokunun tamamını yenilemek. Bakın bu depremde bizi kurtaran, insanımızı kurtaran, konut stokumuzun yeni olmasıdır, 1999 Depremi’nden sonra aldığımız tedbirlerdir. Dolayısıyla çok şükür bir can kaybı olmadı. 5,9 hatta hissedilen 8 büyüklüğündeki bir depremde, hiç can kaybı olmaması çok önemli bir göstergedir. Bunun ben Türkiye’nin diğer bölgelerinde, diğer illerinde de örnek bir durum olarak ele alınması gerektiğini düşünüyorum.”

“Dün hasar tespitinin yüzde 60-65’i tamamlandı”

Özlü, depremin ardından bütün kurumların seferber olduğunu, şu anda sahada 600 kişilik 300 ekibin hasar tespit çalışmalarına devam ettiğini dile getirerek, “Dün hasar tespit çalışmalarının yüzde 60-65’i tamamlandı. Bugün inşallah yüzde 100’ünü tamamlayacağız. Evlerinde hasar olmayan, evlerinde risk olmayan insanımızı, Düzceli kardeşlerimizi evlerine yerleştireceğiz. Çadırlara en kısa sürede son vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Ömer Ürer,Zafer Göder

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu