Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklandı!

Sürücü adaylarının beklediği açlıklama yapıldı ve Ehliyet sınav sonuçları (13 Şubat tarihli sınav) ilan edildi. Tıkla ehliyet sınav sonucu sorgula…

 

13 Şubat 2016′da yapılan ehliyet sınavının sonuçları MEB tarafından ilan edildi. Peki Ehliyet Sınav sonuçları nasıl öğrenilir. Ehliyet sınav sonuçları MEB’in resmi sitesindeki sonuç sorgulama sayfasından online olarak öğrenilebiliyor. Söz konusu sonuç sayfasına aşağıdaki bağlantıdan direkt olarak erişebilirsiniz. Açılan sayfada T.C kimlik numaranız ve ekrandaki güvenlik kodunu ilgi alanlara girererek ehliyet sınavından geçer not alıp almadığınızı öğrenebilirsiniz.

EHLİYET SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLA

EHLİYET SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ EDİLMESİ

Sınav sonuçlarınızda bir problem olduğunu düşünüyorsanız Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (06500)Teknikokullar – ANKARA adresine bir itiraz dilekçesi göndermeniz gerekmektedir. İtirazların sonuçların internette yayımlanmasından (22 Aralık) en az 10 gün içinde iletilmesi gerekiyor.

Dilekçeyle beraber sürücü adayının T.C. Ziraat Bankası Başkent/ANKARA şubesi,
Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez şubesi ve Türkiye Halk Bankası
Küçükesat/ANKARA şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığıyla 20 TL (Yirmi TL KDV Dahil) yatırması gerekiyor.

ilgili haberler