Bilim - Teknoloji

Elon Musk, Twitter’ı ‘düzeltmesi’ için dünyaca ünlü hacker’ı işe aldı

Paylaş:

Dünyanın en zengin insanlarından Elon Musk’ın Twitter’ın başına geçmesiyle birlikte şirkette büyük değişiklikler yaşanmaya devam ediyor.

İş insanı, şirketin başına geçer geçmez 7 bin 500 çalışanını kovdu. Ayrıca ünlü milyarderin personele gönderdiği ültimatom niteliğindeki e-posta da yüzlerce çalışanın istifa etmesine neden oldu.

Önceki gün ise Musk’ın işten çıkarmalara devam ettiği ve daha fazla çalışanla yolları ayırdığı ortaya çıktı. Hatta mevcut ve eski çalışanlardan yaşananların Twitter’ın çöküşüne neden olabileceği açıklamaları bile geldi.

ÜNLÜ HACKER ARTIK TWITTER’DA

WebTekno’da yer alan habere göre; Musk, son olarak iOS jailbreak’leri geliştirmesiyle, PlayStation 3’e tersine mühendislik yapmasıyla tanınan dünyaca ünlü hacker George Hotz‘u işe aldı.

Hotz ayrıca, Tesla otopilotuna benzer bir sürüş asistanını diğer tüm otomobillere getirmeyi amaçlayan Comma.ai’ın kurucusu.

GEÇMİŞTE ANLAŞAMAMIŞLARDI

İkili daha önce bazı gerilimler yaşamıştı. Ünlü bilgisayar programcısı, 2015’te yaptığı açıklamalarda, Musk’ın onu Tesla’da işe almaya çalıştığını, ancak daha sonra şartları sürekli olarak değiştirdiğini belirtmişti. 

Hotz, bunun ardından Musk’la yaşadığı gerginlik sonucunda ise Comma.ai’ı kurmuştu. Tesla da Commo.ai’ın sürüş sisteminin kendi otopilot sistemini geçmesinin oldukça zor olduğunu açıklamıştı. Hotz da Musk ve Tesla’yı yanıltmak için bu girişime başladı.

Peki Hotz ile Musk şimdi neden ekip olma kararı aldı? TechCrunch’a göre sebeplerden biri Hotz’un şu sıralarda fazladan zamanının olması. Geçen ay yapılan açıklamalara göre ünlü hacker’ın Comma.ai’daki bazı işleri şu an için bitmiş durumda. 

MUSK’IN YENİ PLANININ BİR PARÇASI OLABİLİR

Ünlü bilgisayar programcısı, geçen hafta Musk’ın çalışanlara gönderdiği ‘çok çalışın’ mesajına destek verdiğini söylemiş, ardından ise “San Francisco’daki masraflarım karşılanırsa Twitter’da 12 hafta staj yapmaya hazırım” ifadelerini kullanmıştı. 

Musk da bu gönderiye “Peki, hadi konuşalım” yanıtını vermişti.

Hotz, bugün yaptığı açıklamada ise platformdaki ‘staj’ olarak nitelendirdiği görevine başladığını duyurdu. Ünlü bilgisayar programcısı, kısa süreli görevinin Twitter’ın arama bölümünün başında olmakla ve burayı geliştirmekle geçeceğini söylüyor.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu