Fatih Erbakan Saadet Partisi’ni genel merkezden icra yoluyla çıkartacak!

Saadet Partisi’nin Genel Merkez binası, partinin gayrimenkulleri, banka hesapları ve Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun makam otomobilinin de aralarında olduğu araçlar ETAŞ Şirketi’ne ait. Milli Görüş hareketinin merhum lideri Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ve damadı Mehmet Altınöz ise ETAŞ Şirketi’nin yüzde 80 hissedarı. Yüzde 80 hissedar olan oğul Erbakan ve damat Altınöz, Saadet Partisi’nin Genel Merkez binasının kirasının ödenmemesi nedeniyle haciz işlemi başlatmıştı. Saadet Partisi ise bu binaların ve gayrimenkullerin partiye ait olduğunu ifade etmişti.

Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 15. Hukuk Dairesi, Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ve damadı Mehmet Altınöz’ün taleplerini haklı görerek Saadet Partisi’nin Ankara Balgat’daki genel merkezi tahliye etmesi yönünde karar vermişti. Saadet Partisi de bu karara itiraz ederen Yargıtay’a taşıdı. Yargıtay bugün Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 15. Hukuk Dairesi’nin verdiği tahliye kararını onadı.

Odatv’nin haberine göre Erbakan Ailesi’nin avukatı Tan Tahsin Zapata kararı değerlendirdi. Yerel mahkemenin verdiği tahliye talebini Yargıtay’ın onadığını ifade eden Tan Tahsin Zapata, kararın yeni verildiğini söyledi. Yargıtay’ın kararı sonrasındaki süreci de anlatan Avukat Zapata, davacı taraf olan ETAŞ Şirketi adına Saadet Partisi Genel Başkanı’na binanın boşaltılması için icra marifeti ile işlemlerin yapılacağını ifade etti.

Jurnalci.com