Siyaset

HDP Eş Genel Başkanı Buldan: İttifaklar Kürt sorununu çözmeden iktidar olma şansına bundan sonra sahip olmayacaktır

Paylaş:

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Bu ülke halkı, iki blok arasında tercih yapmak zorunda değil. Bir ‘Cumhur İttifakı’ var bir de ‘Millet İttifakı’ var. Kürtlere yapılan inkarı görmeden, Kürt sorununu çözmeden, bu ülkede iktidar olma şansına bundan sonra sahip olmayacaktır.”  dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Buldan, HDP’li vekiller Ayşe Acar Başaran, Feleknas Uca, Necdet İpekyüz, Mehmet Rüştü Tiryaki ile Batman’a gitti.

Burada partililerle buluşan Buldan, il binası önünde toplananlara seslendi.

Halkın iki blok arasında asla tercih yapmak zorunda kalmaması gerektiğini söyleyen Buldan, “Evet, bugün iki ayrı blok var. Bir ‘Cumhur İttifakı’ var bir de ‘Millet İttifakı’ var. Kürtlere yapılan inkarı görmeden, Kürt sorununu çözmeden, bu ülkede iktidar olma şansına bundan sonra sahip olmayacaktır. Evet; HDP’nin de başta olmak üzere ‘Emek ve Özgürlük İttifakı’yla daha geniş kesimlere, seçimler başta olmak üzere, mücadelede de direnişte de oluşturacağımız ittifaklarla birlikte biz bu ülkeye adaleti, barışı, demokrasiyi ve insan haklarını mutlaka getireceğiz” diye konuştu.

Seçimlerde tercihin aydınlıktan yana olması gerektiğini kaydeden Buldan, “Kürtleri mutlaka göreceksiniz ve tanıyacaksınız. Alevileri, Süryanileri, Ermenileri ve ülkedeki farklı inançları göreceksiniz ve tanıyacaksınız. Bu ülkede hiçbirine asla zulmetmenize müsaade etmeyeceğiz. Buradan Batman halkının önünden söz veriyorum; bu ülke halkı, iki blok arasında tercih yapmak zorunda değil. Bizim üçüncü yolumuz vardır. Bu yol demokrasi yoludur. Bu yol Türkiye halkların yoludur. Bu yol adaletin, barışın ve demokrasinin yoludur” dedi.

Konuşmasının ardından HDP’li Buldan ve beraberindekiler, Turgut Özal Bulvarı’nda esnaf ziyareti gerçekleştirdi. (DHA)

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu