HDP sosyal medyadan tehdit etti

Sırtını terör örgütlerine dayadığını açıklayan HDP’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşım, “tehdit” olarak yorumlandı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz gecesi İstanbul ve Ankara’da gerçekleştirdiği darbe girişimi, Türkiye halkı ve polis güçlerinin mücadelesi sonucu başarıyla püskürüldü. FETÖ’nün ittifak kurduğu PKK ise yurdun çeşitli noktalarında düzenlediği hain saldırılarla polisi hedef aldı.

Son günlerde Diyarbakır, Van ve Elazığ’da gerçekleştirilen bombalı saldırılara ilişkin olarak PKK’ya karşı net bir tavır alamayan HDP’den yazılı açıklama geldi. Söz konusu açıklamada PKK’nın yer almaması ve saldırılara ilişkin herhangi bir kınama ifadesinin bulunmaması ise dikkatleri çekti.

TEHDİT GİBİ PAYLAŞIM

Elazığ ve Bitlis’te yaşanan hain terör saldırılarının ardından “sırtını PYD/PKK’ya dayadığını” açıklayan Figen Yüksekdağ’ın Eş Genel Başkan olduğu HDP’nin sosyal medya hesabından “tehdit” olarak yorumlanan bir paylaşım yapıldı.

FETÖ elebaşı Gülen’in daha önceki “Allah evlerinize ateşler salsın” bedduasına da gönderme yapan HDP şu sözleri paylaştı: