Dünya

Ian Kasırgası’nda spikerin kullandığı gereç alay konusu oldu

Paylaş:

ABD’nin güneyini tesiri altına alan Ian Kasırgası bölgede kaygı yaratmaya devam ederken bir muhabirin haber sunarken kullandığı gereç toplumsal medyada gündem oldu.

ABD’nin güneyini tesiri altına alan ve bölgede panik yaratan Ian Kasırgası tesirini bölgede genişletirken, toplumsal medya kasırgayı anbean görüntüleyen ve olay yerinden haber yapan NBC2’de vazifeli muhabir Kyla Galer gündem oldu.

Yoğun yağış ve fırtına altında haber yapmaya çalışan Galer, üzerine zimmetli mikrofonun sudan ve olumsuz hava kurallarından etkilenmemesi için dikkat cazip bir formül buldu. Galer, mikrofonun bozulmaması için kamera karşısına çıkarken mikrofonu bir prezervatife sardı. Kamera karşısına bu halde geçen Galer’in imajı toplumsal medyada paylaşım rekoru kırdı.

Genç muhabir canlı yayın sonrasında açıklamalarda bulundu.

Bir kullanıcı, “NBC2, Ian Kasırgası’nı inançlı bir formda aktarıyor” yorumunu yaparken, “NBC’deki bayan muhabir prezervatifle kaplanmış bir mikrofonla kamera karşısına çıktı” tabirini kullandı. Toplumsal medyada Galer gündem olurken, genç gazeteci toplumsal medyadan bir açıklama yaptı.

Galer, “Burada gördüğünüz sahiden de düşündüğünüz şey. Bu prezervatif ekipmanımı muhafazaya yardımcı oluyor. Bu aygıtların ıslanmaması çok değerli. Ayrıyeten çok da rüzgar var ve bunu yapmamız gerekiyordu” dedi.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu