GüncelGündem

İBB yöneticisinin yargılandığı davada yurtdışına çıkış yasağı kaldırıldı

Paylaş:

İBB Muhtarlık İşleri Daire Lideri Yavuz Saltık hakkında ‘örgüt üyesi olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etmek’ kabahatinden dava açılmıştı. Saltık’ın 7,5 yıldan 15 yıla kadar mahpusu isteniyor.

İddianamede yer alan bilgilere nazaran Saltık, DİAYDER üyelerine İBB’nin yardım kartlarını vermekle suçlanıyor.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, CHP Genel Lider Yardımcısı Yüksel Taşkın ve İBB yöneticileri katıldı.

“TERÖRLE İLGİLİ BİR DURUMUNA RASTLAMADIM”

Duruşmada birinci olarak şahitler dinlendi. Birinci şahit Hatice Parlar, “Yavuz Saltık’ı tanımıyorum. İnanç masasında çalışıyorum ve kurumlardan talepler geliyor bize. Rastgele kurumdan talep geldiğinde bunu kıymetlendiriyoruz. İnanç masası, cami ve mescitlere yönelik bir çalışma. Bizden talepleri oluyordu biz de bunları yerine getirmek için talepleri gerekli ünitelere ilettik” dedi.

Tanık Fatma Yavuz ise şunları söyledi:

*İnanç masasında misyonlu beş bireyden biriydim. İnanç kümelerinin gereksinimi varsa ilgili daire başkanlığına iletiyorduk. Ne Yavuz Saltık’ın ne öteki daire liderinin terörle ilgili bir durumuna rastlamadım. Rastlasalar da gereğini yaparlardı.

*DİAYDER ile bağ kuran bizlerdik. Başka inanç kümeleriyle olduğu üzere DİAYDER ile de görüştük. Büsbütün yasal bir dernekti esasen. Biz ortadaki irtibatı sağlıyorduk yalnızca. Vazifem gereği DİAYDER ile birinci ben görüşmüştüm. Pek olağan bir Kürt derneğiydi.

HAKİMDEN AVUKATA: “BURASI GÖSTERİ PROGRAMI DEĞİL”

Zaman vakit ortaya girerek şahide sorular soran Saltık’ın avukatı Ersan Şen ile mahkeme lideri ortasında tartışma yaşandı. Mahkeme lideri, Şen’e” Burası gösteri programı değil avukat bey” dedi.

Şen ise “Benim televizyon programlarına çıkmamla buradaki yargılama ortasında nasıl bir ilgi var? Ben şovmen miyim?” diye karşılık verdi. Mahkeme lideri ise Şen’in televizyondakine benzeri formda ortaya girdiği için bunu söylediğini belirtti.

Fatma Yavuz, devam ederek “İBB’de bizim sorumlumuz Yetenekli Polat’ın bilhassa korunduğunu ve bunun Yavuz Saltık’a, Nilüfer Taşkın’ın üzerine atıldığını düşünüyorum. Özne yanlış ancak terörle de rastgele bir ilgileri olduğunu düşünmüyorum” diye konuştu.

Yavuz Saltık ise “Yavuz beyefendiyle problemim yok dediniz. Bu davada bulunmamın nedeninin benimle hasımlığı olan biri olduğunu düşünüyorum. Bu türel zulmün sorumluluğunun karşılığını bulmasını istiyorum” dedi.

Savcı, Saltık’ın yurtdışına çıkış yasağının kaldırılmasını talep etti. Mahkeme heyeti oy çokluğu ile Saltık’ın yurtdışına çıkış yasağını kaldırdı. Duruşma ertelendi.

 

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu