GüncelGündem

Karaman Barosu’ndan, ‘vampir’ uyarısı yapan rektöre istifa daveti

Paylaş:

Karaman Barosu, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Namık Ak’ın, üniversiteye yeni başlayan öğrencilerine geceleri dışarı çıkarken dikkatli olmaları ikazında bulunarak, “Çok vampirler var” açıklamasına reaksiyon gösterip, istifa davetinde bulundu.  

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, 1’inci sınıfa başlayan öğrenciler için düzenlenen bilgilendirme toplantısında, birtakım öğrencilerin akşam saatlerinde dersleri olduğunu ve geceleri dışarı çıkarken dikkatli olmalarını gerektiği konusunda ikazlarda bulundu.

Rektör Ak açıklamasında, ”Bak bu İslami ilimlerdekiler bilirler, bir yere giderken en az iki kişi gidin ve birisi lider olsun. Biri, başkasına tabi olsun. Hepimiz kendimizin lideriyiz, ancak bir seyahate çıkarken bile en az iki kişi gidin, yalnız olmasın. Çok vampirler var. Ben İstanbul üzere bir yerden geliyorum. 42 yıl İstanbul’da kaldım. Oraya nazaran burada da vampirlikler var. Çok da sütten çıkmış ak kaşık falan değil. İstemediğimiz tahminen birtakım olumsuz şeyler hadiseler oldu mu? Oluyor” diye konuştu.

KARAMAN BAROSU’NDAN TEPKİ 

Karaman Barosu, Rektör Ak’ın ihtarına reaksiyon gösterip, istifa davetinde bulundu. Baro tarafından yapılan açıklamada, şöyle denildi:

*Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Namık Ak’ın üniversiteye yeni başlayan öğrencilere geceleri dışarı çıkarken dikkatli olmaları konusunda ihtarda bulunduğuna dair konuşma imajları basına düşmüştür.

*Bu haberler üzerine baromuz ismine bir basın açıklaması yapma gerekliliği ortaya çıkmıştır. Burada kelamı edilenler içinden bilhassa ‘vampir’ sözü kamu vicdanını önemli formda yaralamıştır.

*Karaman’da bugüne dek bu yaratıkla alakalı isimli ve tüzel bir olay gerçekleşmemiştir. Sayın Rektör’ün, Karaman özelinde, kelamda bir bilim insanı olarak, vampirlerle alakalı bildiklerini, gördüklerini olumsuz bilgi ve doküman varsa isimli ve hukuksal makamlarla paylaşması mecburî hale gelmiştir.

*Eğer kadim kentimizin insanlarını, yani biz Karamanlıları, vampire benzeterek teşbih yaptıysa bunu kabul etmemiz asla mümkün değildir.”

Açıklamada, ”Geldiği günden beri hal, hareket ve telaffuzlarıyla hem kentimize hem de güzide bir eğitim kurumu olan üniversitemize büyük ziyan veren Namık Ak’ı vazifesinden istifaya davet ediyoruz” sözlerine yer verildi. (DHA)

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu