Spor

Kevin N’Koudou’nun hayal kırıklığı

Paylaş:

Katar’ın mesken sahipliği yaptığı 2022 FIFA Dünya Kupası’ndaki birinci maçında İsviçre’ye 1-0 mağlup olan Kamerun’un orta saha oyuncularından Kevin N’Koudou, hayal kırıklığı yaşadıklarını fakat umutlarının bitmediğini söyledi.

Türkiye’de Beşiktaş forması giyen Kevin N’Koudou, Al Janoub Stadı’nda oynanan müsabakanın soruları yanıtladı. Müsabakanın birinci yarısında düzgün bir futbol ortaya koyduklarını belirten Kamerunlu oyuncu, “Bizim için büyük bir hayal kırıklığı, daha fazlasını hak ediyorduk. Birinci yarı çok güzel oynadık. Golü çok istedik fakat bir türlü atamadık. Birçok net fırsatı kullanamadık. Rakip kalecinin maçın oyuncusu seçilmesi de bunun bir göstergesi. Hoş bir maç oldu bizim için tek eksik goldü. İsviçre kıymetli bir rakip, güç bir maç oldu lakin puan alabilirdik” dedi.

“HAYALİN YOKSA FUTBOL OYNAYAMAZSIN”

G Grubu’nda Brezilya ve Sırbistan ile karşılaşacak Kamerun’un kümeden çıkacağına inandığının altını çizen N’Koudou, şöyle konuştu:

“Önümüzde iki güçlü maç daha var. Artık bu iki maçı düşüneceğiz. Kümeden çıkacağımıza natürel ki inanıyoruz. İnanmazsan aslında futbol oynayamazsın. Şayet hayalin yoksa futbol oynayamazsın. İnanıyorsanız futbolda her şey olabilir. Bu kupada da bunun örneklerini gördük. Birlikte durursak, odaklanırsak, istediğimizi elde edebiliriz. Düzgün gruplar başarılı olur.”

Karşılaşmanın ikinci yarısında oyuna dahil olan Kamerunlu oyuncu, ferdi performansların değerli olmadığını aktararak, “Yenildik, grup yenildikten sonra ferdî performansın da bir ehemmiyeti. Kadro kazanırsa sen de kazanırsın, grup kaybederse sende yenilirsin. Bu nedenle benim ya da bir öteki oyuncunun performansından bilhassa bahsetmek gereksiz” tabirlerini kullandı.

(AA)

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu