GüncelGündem

Kılıçdaroğlu: Çocuklarımızın kaybedeceği bir günü bile yok, o yüzden biz başlıyoruz

Paylaş:

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte meskeninin mutfağından görüntü paylaşımında bulundu.

“BUNUN İSMİ EKONOMİK TERÖRDÜR”

Kılıçdaroğlu, CHP’nin okullarda öğrencilere bir öğün fiyatsız yemek verilmesi önergesinin TBMM’de AKP ve MHP oylarıyla reddedilmesine reaksiyon gösterdi. “Bir insan neden fakir evlatlarımızın beslenme çantasını reddeder, inanın aklım almıyor! Yapacak bir şey yok, acı ve ıstıraplarının üstesinden gelme çabasına kendi başımıza devam edeceğiz” notuyla paylaşımda bulunan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

* “Ekonomi hepimizi vurdu. Çok fakirleştik. Buna artık fakirleşme denmez. Bir ekonomik şiddet ile karşı karşıyayız. Bunun ismi olsa olsa zulüm olur. Tüm ülke, işlemediğimiz bir cürmün cezasını çekiyor üzereyiz. Ekonomik terördür bu. Lakin bu yoksulluk, terörün en berbatı. Çocuk yoksulluğu. İşte o, değişik bir düzey. Evlatlarımızın bir kısmı yarı aç, yarı tok yatağa giriyor.

* Öğretmenlerle konuşuyorum. Birtakım çocuklarımızın okula getirdiği beslenme çantalarında kuru ekmek ve su var. Vallahi bu var, su ve ekmek… Bu ülkede çocuklarımızın bir kısmı, beslenme saatinde, arkadaşlarından saklanıyor, baygınlık geçiriyor. Anne ve babaları, veresiye yazdırıp, çocuklarına peynir ekmek alıyor. Bir şey yapmak zorundayız. Bu yoksulluğun zıttı zenginlik değil. Bu yoksulluğun zıttı, adalet. Bu çocuklara verilmeyen o adalet.

“REDDETMEK İÇİN ELLERİNİ KALDIRDILAR”

* Yol arkadaşlarıma söyledim. ‘Meclis’te bu mevzuda bir takviye isteyelim’ dedim. ‘Çocuklarımıza beslenme saatinde fiyatsız öğlen yemeği verilmesine yönelik bir önerge verelim’ dedik, arkadaşlarım verdi.

* Allah aşkına, aç çocuk, nasıl bir siyaset hengamesi olabilir. Aklım almıyor. Reddetmek için ellerini kaldırdılar. Bu milleti ne hale getirdiler. En fakir ve en savunmasız çocuklarımıza karşı el kaldırdılar. Selvi hanım ve ben, haftalardır bu mevzuyu konuşuyoruz. Çok fakat çok etkilendik bu mevzudan.”

“CHP’Lİ BELEDİYELER HAYATA GEÇİRDİ”

Açıklamalarının devamında iktidar bildirisi veren Kılıçdaroğlu, CHP’li belediyelerin çocuklara bir öğün fiyatsız yemek uygulamasını hayata geçirdiğini duyurdu. Kılıçdaroğlu, “İktidara geldiğimiz vakit tüm çocuklarımıza okullarımızda bir öğün fiyatsız yemek uygulamasını çabucak hayata geçireceğiz. Fakat şu an durum acil. Bekleyecek bir günümüz bile yok. Selvi hanım ve ben düşündük taşındık. Çabucak bir tahlile muhtaçlığımız var dedik. Beylikdüzü, İzmit, Çankaya, Safranbolu üzere belediyelerimiz, çocuklarımıza bir öğün sağlıklı ve kâfi yemek verecek uygulamayı hayata geçirdiler. Gereksinim sahibi çocuklarımız, arkadaşlarından geri kalmayacak biçimde beslenme çantalarına ulaşıyorlar. Onlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“KURUMLARA, İŞ BEŞERLERİNE SESLENDİ” 

Kurumlara, iş beşerlerine davette bulunan Kılıçdaroğlu, “Belediyelerimize bu bahiste lütfen dayanak verin. Gelin daima birlikte yardım edelim bu yavrularımıza” diye seslendi.

“BİZ BAŞLIYORUZ”

Kılıçdaroğlu, açıklamalarını, “İktidara gelmemize şunun şurasında 6-7 aylık bir vakit kaldı. Lakin çocuklarımızın kaybedeceği bir günü bile yok. O yüzden biz başlıyoruz” diyerek sonlandırdı.

SELVİ KILIÇDAROĞLU: İÇİMİZ ACIYOR

Selvi Kılıçdaroğlu ise, “Sokakta her gittiğimiz yerde karşılaşıyoruz bununla. Çocuklar şikayetçi, beşerler şikayetçi… Annelerin babaların çocukların beslenme çantasına bir şey koyacak paraları yok fakat her türlü aç gözlülüğe gani gani para var. Biz de evlat sahibiyiz. Hakikaten de utanıyoruz. Utanmakla kalmıyoruz, üzülüyoruz, içimiz acıyor… Bir çocuğun beslenmesi bu kadar karmaşık bir mevzu olmamalı” halinde konuştu.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu