AktüelGüncelTürkiye

Kılıçdaroğlu: Uzat o eli sıkmaktan şeref duyarım

Paylaş:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gaziantep’in Milli Mücadele Kahramanı Şahinbey’in anıtını ziyaret ettikten sonra Şahinbey ilçesindeki 4 bin 500 esnafın hizmet verdiği Mavi Kent Oto Sanayi Sitesi’ne geçti.

Mavikent Oto Sanayi Sitesi Başkanı Ramazan Balcı ve site sakinleriyle bir süre görüşen Kılıçdaroğlu, kendisiyle fotoğraf ve özçekim yapmak isteyen işçilerin bu isteklerini geri çevirmedi. Bu arada, ilginç bir diyalog yaşandı.

Kemal Kılıçdaroğlu, sohbet için bir torna atölyesine girdi ve makine başında çalışan 38 yaşındaki Ergün Hilaloğlu’na elini uzattı. Torna işçisi Hilaloğlu beklemediği bu hamle karşısında önce ellerine baktı. Ellerinin kirli olduğunu görünce de Kemal Kılıçdaroğlu’nun elini sıkıp sıkmamakta tereddüt etti.

Bu kararsızlığı fark eden Kılıçdaroğlu, “Uzat, uzat. O el emekçi eli. Kirli de ola o eli sıkmaktan şeref duyarım” dedi. Bunun üzerine Hilaloğlu elini uzatarak Kılıçdaroğlu ile tokalaştı. Ardından bir süre sohbet etti.

Ziyaret sırasında KHK mağduru olduğunu ve oto tamirciliği yaptığını söyleyen eski polis memuru Cuma Kabalan, “Sayın Genel Başkan, ben 31 yıl hizmet yaptıktan sonra KHK ile atıldım. Bu çok zoruma gitmedi de, onlarla birlikte siyaset yapıp, o yapılanmayla kolkola olduğunu herkesin bildiği hiçbir siyasetçi hakkında işlem yapılmaması zoruma gidiyor” diye yakındı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğu Mavikent Sanayi Sitesi incelemeleri sırasında güvenlik önlemi alan Jandarma’nın komutanlarıyla bir süre sohbet ederek teşekkür etti.

POTASYUM SİLİKAT NE İŞE YARAR?

Kutikula tabakasının hemen altında epidermal hücrelerde bir tabaka halinde toplanır.

Biotik ve abiotik streslere karşı bitkiyi korur.

Silisyumun hücre duvarında toplanması ile böceklere karşı mekanik bir koruma etkisi sağlanır. B öcekler silisyum ile kuvvetlenmiş kutikula tabakasını geçmekte zorlanır.

Çeltikte yapılan silisyum uygulama çalışmalarına göre silisyumun çeltik yapraklarını önemli ölçüde dikleştirmiş ve kontrol (Silisyum uygulanmayan) bitkilerine göre bitki kuru ağırlığının arttığı gözlenmiştir.

Silisyum uygulanan bitkilerin daha canlı bir yeşil renge sahip olduğu rahatça göze çarpar. Bunun sebebi, yaprakların 40–70 derecelik artışları ışıktan yaralanmayı arttırdığı için bitkilerde fotosentez oranını %36 oranında arttırır ve bu da bitki kuru ağırlığında artış sağlar.

Narda Kirazda ve Domateste Çatlamaya SON..!!!
Hububatta Başakların Yatmasına ve Dane Dökümüne SON..!!!
Bitkilerde Aşırı Terleme ile Bitkilerde Su Kaybına SON..!!!
Mısır Bitkisinde Yatma Problemine SON..!!

 

Kimyadeposu.com

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları  Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

 

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu