GüncelGündem

Meclis’te Süleyman Soylu tartışması

Paylaş:

TBMM Genel Konseyi, Meclis Başkanvekili Celal Adan başkanlığında toplandı. Genel Kurul’da, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle milletvekilleri günün manasına ait konuşmalar yaptı. Gündem dışı konuşmaların akabinde, küme başkanvekilleri kelam alarak gündeme ait değerlendirmelerde bulundu.

“YARIM MİLYONA YAKIN ATANAMAYAN ÖĞRETMEN VAR”

İYİ Parti Küme Başkanvekili Erhan Usta, öğretmenlerin problemlerine dikkat çekerek “Yarım milyona yakın atanamayan öğretmen vardır, fiyatlı öğretmenlikten, kontratlı öğretmenlikten kaynaklanan kahırlar devam etmektedir. Bunların her birinin çözülmesi gerekir. Öğretmenler Günü’nde öğretmenlerin problemlerini bir gün konuşup ondan sonra unutmak hiçbir şey halletmiyor temel itibarıyla” yorumunda bulundu.

“SABREDİN 5 AY KALDI”

CHP Küme Başkanvekili Engin Altay da, öğretmenlerin meselelerine değinerek, “Ücretli, kontratlı ya da takımlı çalışan öğretmenlerimizi tüm zorluklara, güç ekonomik kurallara karşın gösterdikleri insanüstü çaba için, çocuklarımızı, gençlerimizi, geleceğe hazırlama konusunda hiçbir fedakarlığı esirgemedikleri için bütün öğretmenlerimizin önünde hürmetle eğilmeyi bir borç biliyorum” ifadelerini kullandı.

Zor şartlarda geçinen emekli öğretmenlerin olduğunu da vurgulayan Altay, “Atanamayan, atanmayan öğretmenlerimiz var, 700 bini buldu sayıları. Onlara, maalesef şimdilik yalnızca ‘Sabredin, 5 ay kaldı’ demekten öbür da elimden bir şey gelmiyor” tabirlerini kullandı.

FOTO: AA

“YÜZDE 140 ORANINDA BİR ARTIŞ VAR”

AKP Küme Başkanvekili Hasret Güçlü, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kelamlarına şehit öğretmenleri anarak başladı. Varlıklı, şunları söyledi:

* “2000’li yıllarında başında Türkiye’de 500 bin öğretmenimiz vardı, bugün özel okullarda da misyon yapan öğretmenlerimizle bu sayı 1 milyon 200 bine ulaşmış durumda yani nereden bakarsak bakalım yüzde 140 oranında bir artış var. Sevindirici olan, yüzde 59’unu bayanlar oluşturuyor. Bayan öğretmenler Türkiye’de çok tesirli insanlarımızın yetişmesinde, bilhassa ilkokul çağında bayan öğretmenlerin yararı tartışılmaz.

* Birebir vakitte, öğretmen başına düşün öğrenci sayısında çok önemli bir ilerleme var ve OECD oranlarıyla birebir tıpkı, bu manada okullarımızın sayısının artması, kalitesinin artması çok kıymetli bir gelişmeye sebebiyet verdi. Bilhassa, son yıllarda okul öncesi eğitimin ne kadar değerli olduğu anlaşıldığı için okul öncesi eğitime ayrıyeten bir değer arz ediliyor, bir imkan açılıyor ve son atanan öğretmenlerimizden, 20 bin öğretmenden 7 bin 500’ü okul öncesi eğitimle ilgili öğretmenlerimiz.”

AKP İLE CHP ORTASINDA GERGİNLİK

Genel Kurul’da, AKP Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu kelam alarak, CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel’in, Trabzon’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik söylediği kelamları anımsatarak, “CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel adeta fitne saçıp nifak kusmuştur. İstiklal Caddesi katliamcılarını değil, Karkamış’ta 5 yaşındaki bebeği roketatarla havaya uçuran alçakları değil, gecesini gündüzüne katarak bu hain hücumlara karşı koyan devletin ilgili bakanını gaye almıştır. Terör örgütlerine, uyuşturucu kartellerine vurulan her darbe bunları acıtıyor üzere saldırıyorlar İçişleri Bakanlığı’na, polisimize, askerimize. Bakan beyefendi oralara vurdukça ses bunlardan geliyor” dedi.

CHP Küme Başkanvekili Engin Altay, Bahar Ayvazoğlu’na cevap vermek için çıktığı kürsüde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yüklendi. Altay, “Sayın Ayvazoğlu’nun Sayın Soylu’yu bir hemşehri tesanütüyle savunma güdüsünü anlayışla karşılarım lakin bunu yaparken yani biraz dikkatli lisan kullanmak gerekir. Türkiye Cumhuriyeti’ni itibarsızlaştırmak bizim değil, Soylu’nun yaptığı bir şey sayın vekilim. Türkiye Cumhuriyeti bugün kara paradan, uyuşturucudan ötürü gri listeye alındıysa bunun sebebi yalnızca ve yalnızca Süleyman Soylu’dur. Bu çok açık. İstiklal saldırısını değil de Karkamış’ta 5 yaşındaki bebeği havaya uçuran odakları değil de ilgili bakanı amaç almışız. O ilgili bakan misyonunu yapsaydı, o havaya uçurulan 5 yaşındaki çocuk ve o öğretmenimiz artık hayatta olurdu” diye reaksiyon gösterdi.

AKP Küme Başkanvekili Hasret Varlıklı de Altay’a karşılık vermek için kelam alarak “Eğer üslupla alakalı bir ıstıraptan yola çıkarak bir konuşma yapıyorsanız tıpkı üslubu sizin kullanmamanız lazım yani bu işin raconu bu türlü olmalı. Artık, bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti’ne hürmet duyacaksınız, duymamız lazım. Bakanlığa hürmet duyduğunuzu söz edeceksiniz lakin Bakanla alakalı ağza alınmayacak sözler kullanacaksınız” diye konuştu.

Engin Altay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bütçe görüşmeleri sırasında CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik söylediği kelamı anımsatarak, “Muhalefetin bir bakana, ‘Suç işleri bakanı’ söyleyebileceği bir şeydir, ağza alınmayacak bir tabir değildir fakat bir bakanın, üstelik atanmış bir bakanın Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Türkiye’nin en büyük 2’nci partisinin Genel Başkanı’na benim artık burada ağzıma alamayacağım bir lafı etmesi, işte o biraz farklı bir şey olur” değerlendirmesinde bulundu.

‘HACMİ KADAR KONUŞMAK’ TARTIŞMASI

Engin Altay’ın Bakan Soylu’nun, “Bir parti MKYK üyesinin mafyadan her ay 10 bin dolar aldığını biliyorum” şeklindeki kelamlarını anımsatması üzerine tartışma çıktı. AKP Küme Başkanvekili Hasret Varlıklı, CHP’li Engin Altay’ın kelamlarını, “Çok provokatif bir konuşma” olarak kıymetlendirdi, “Ya hacmi kadar konuşmak diye bir şey sayın Altay” dedi.

Altay, “O ne demek?” diye sordu. CHP’li milletvekilleri de Zengin’in bu kelamlarına oturdukları yerden reaksiyon gösterdi. Altay, “Hacmi kadar konuş” tabirinin, bir siyasi parti küme başkanvekiline söylenmeyecek bir tabir olduğunu lisana getirdi.

Zengin de, “Ben söylerim” diye karşılık verdi. Altay’ın, Süleyman Soylu için “Suç işleri bakanı” diye söz etmesi tartışmanın devam etmesine neden oldu. Akabinde, muhalefet partilerin grup tekliflerine geçildi.

Genel Kurul’da, GÜZEL Parti’nin devlet ve özel kurumlarda çalışan öğretmenlerin problemleri, HDP’nin belediyelerle kamu kaynaklarının kullanımı ve CHP’nin öğretmenlerin özlük hakları ile ilgili küme teklifleri görüşülerek, reddedildi. Küme tekliflerinin akabinde, ‘Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesine Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerine geçildi. (DHA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu