GüncelGündem

Meksika’da 7,6 büyüklüğünde deprem! Tsunami uyarası yapıldı, başkentte sirenler yükseliyor

Paylaş:

Meksika’nın Michoacan eyaleti açıklarında 7.6 büyüklüğünde zelzele meydana geldi. Zelzele başşehir Mexico City ve etraftaki kimi eyaletlerde hissedildi.

15 KM DERİNLİKTE GERÇEKLEŞTİ

BD Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS), merkez üssü Michoacan eyaletine bağlı Aquila kentinin 37 kilometre güneydoğusu olan 7,6 büyüklüğündeki zelzelenin yaklaşık 15 kilometre derinlikte meydana geldiğini duyurdu.

TSUNAMİ TEHDİDİ UYARISI YAPILDI

Sahile yakın bölgede meydana gelen sarsıntı nedeniyle “tsunami tehdidi” uyarısı yapıldı. Meksika Devlet Lideri Andres Manuel Lopez Obrador, Twitter hesabından paylaştığı görüntüde, “Tüm kalbimizle önemli bir şey olmamasını temenni ediyoruz.” sözünü kullandı. Meksika Ulusal Sismoloji Servisi ise sarsıntının büyüklüğünü 7,4 olarak açıkladı.

BAŞKENTTE SİRENLER YÜKSELDİ

Deprem Michoacan eyaletinin yanı sıra etrafında yer alan Colima, Guerrero, Oaxaca, Morelos eyaletlerinde ve başşehir Mexico City’de hissedildi. Mexico City’de güçlü bir sarsıntı hissedilirken, zelzele alarmları devreye girdi. Yaşanan zelzele ülke genelinde bugün düzenlenen Ulusal Sarsıntı Tatbikatı’ndan yaklaşık 45 dakika sonra meydana gelirken, sarsıntının merkez üssü Michoacan eyaletinde ve başşehir Mexico City’de şu ana kadar rastgele bir hasar yahut can kaybı bildirilmedi.

“CİDDİ BİR ŞEY OLMAMASINI TEMENNİ EDİYORUZ”

Meksika Devlet Lideri Andres Manuel Lopez Obrador, Twitter hesabından paylaştığı görüntüde, “Tüm kalbimizle önemli bir şey olmamasını temenni ediyoruz.” sözünü kullandı.

Kaynak: AA / Muhammed Emin Canik – Yeni

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu