Spor

Milli güreşçiler Ahmet Duman ve Doğuş Ayazcı’nın hedefi 2024 Paris Olimpiyatları

Paylaş:

NIĞDE (AA) – Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi Öğretmenliği 4. sınıf öğrencisi Ahmet Duman 57 kilo serbest stilde, sınıf arkadaşı Doğuş Ayazcı ise 60 kilo grekoromen stilde şampiyonalara hazırlanıyor.

Milli güreşçi Ahmet Duman, AA muhabirine, güreşe ilkokulda beden eğitimi öğretmeninin yönlendirmesiyle başladığını söyledi.

Bu sporu severek yaptığını belirten 23 yaşındaki sporcu, güreşin zor bir branş olduğunu ve çok çalıştığını anlattı.

Ahmet Duman, ekimde İspanya’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda ikinci olduğunu hatırlatarak, “Hedefim 2024 Paris Olimpiyatları’nda güreşmek. Seneye yapılacak Büyükler Dünya Şampiyonası’nda ilk 5’e girip olimpiyat kotası almak istiyorum. Onun için çalışıyorum. Okuluma geldiğimde salonumuzda çalışma fırsatımız oluyor. Rektörümüz, dekanımız çok destek oluyor bize. Onlara da buradan çok teşekkür ederim. Şu an önümüzde 2023 şubat ayında Türkiye Şampiyonası var. Hedefim, orada güzel bir başarı gösterip Avrupa ve dünya şampiyonalarına hazırlanmak.” dedi.

Herkesin spor yapmasını tavsiye eden Ahmet, “Spor güzel bir şey. Herkesin spor yapmasını, spora teşvik edilmesini isterim. Beden eğitimi öğretmeni olacağım. Benim gibi alttan gelen çocukları, aynı öğretmenimin yaptığı gibi spora yönlendireceğim.” diye konuştu.

Doğuş Ayazcı: “Spor yapanlar hayatta her zaman güçlü olur”

Milli sporcu Doğuş Ayazcı da güreşe ilkokulda başladığını aktardı.

Doğuş Ayazcı, ata sporu güreşin zor olduğunu ama bir kere başlayanın bir daha bırakamadığını belirterek, Türkiye’de güreşe önem verildiği için her şeyin güzel gittiğini dile getirdi.

Ekim ayında Samsun’da düzenlenen Üniversitelerarası Dünya Şampiyonası’nda ikinci, 2014’te Polonya’da gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası’nda ise üçüncü olduğunu anlatan 25 yaşındaki güreşçi, “Önümüzde olimpiyat süreci var, öncelikli hedefimiz olimpiyat. En büyük hedefimiz ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek, bayrağımızı en yukarıya çektirmek.” ifadelerini kullandı.

Çalışmaların iyi gittiğini kaydeden Doğuş, “Önümüzde Türkiye Şampiyonası var. Onun sonucuna göre takım belli olacak. Şu anda Türkiye Şampiyonası’na hazırlanıyoruz. Küçük yaşta sporu kesinlikle tavsiye ederim. Hayata bir sıfır önde başlıyorsun. Hayatı daha erken keşfediyorsun. Spor yapanlar hayatta her zaman güçlü olur.” değerlendirmesinde bulundu.

Muhabir: Abdullah Özkul

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu