AktüelDünyaGüncelGündemTürkiye

Pentagon’dan NATO açıklaması

Paylaş:

Pentagon'dan NATO açıklaması

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley Pentagon’da düzenledikleri basın toplantısında Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin’e geri adım atma çağrısında bulundu, “NATO müttefikleriyle omuz omuzayız” mesajını verdi.

Savunma Bakanı Lloyd Austin, Rusya Cumhurbaşkanı Putin’in Ukrayna’ya karşı harekete geçme konusunda askeri kabiliyete sahip olduğunu, ABD’nin ilave silah sağlamak dahil olmak üzere Ukrayna’nın kendisini savunmasına destek verme konusunda kararlı olduğunu belirtti.

Bakan Austin Ukrayna sınırındaki durumun sık sık değiştiğini, Pentagon olarak Başkan Biden’a seçenek sunmaya devam edeceklerini kaydetti.

“Çatışma kaçınılmaz değil”

Bakan Austin çatışmanın kaçınılmaz olmadığını söyledi, ABD Savunma Bakanlığı’nın diplomatik çabaları desteklemeye devam edeceğini belirtti.

ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley de Ukrayna’nın bağımsız olma hakkı olduğunu vurguladı, Rusya’ya geri adım atma çağrısında bulundu.

Süreçte başarının diplomasiyle sağlanabileceğini belirten Orgeneral Milley silahlı güç kullanımının son çare olması gerektiğinin altını çizdi.

Rusya’nın Ukrayna sınırı yakınlarında bulunan birimler arasında kara, hava ve deniz kuvvetleri dışında siber savaş, lojistik kabiliyet gibi unsurların da olduğuna dikkat çeken Orgeneral Milley, savaş çıkması halinde sivil nüfusun çok etkileneceğini belirtti.

“Diplomasi için hala imkan var”

Ukrayna’nın Rusya’nın Kırım’ı ilhak ettiği 2014 yılından bu yana muharip kabiliyetinin arttığını söyleyen Orgeneral Milley, “Rusya işgal etmeyi seçerse, bu bedelsiz kalmayacak” dedi.

ABD’nin Ukrayna’da kalıcı bir üssü olmadığını belirten Genelkurmay Başkanı Milley, ABD’nin rolünün sınırlı olduğunu ancak Ukrayna’ya askeri destek sağlamayı sürdüreceklerini belirtti.

ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Milley, diplomasi için hala alan olduğunu da sözlerine ekledi.

NATO’yu kuran Kuzey Atlantik Antlaşması’nın “Bir müttefike yapılan saldırı ittifaka yapılmış sayılır” maddesini anımsatan ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Milley, ABD’nin NATO müttefikleriyle omuz omuza olduğunu vurguladı, “bu kapsamda yükümlülüklerimizi yerine getirmeye hazırız” dedi.

Neden Potasyum Silikat Kullanmalı?

Besleme programına alacağınız potasyum silikat bitkilerinize birçok fayda sağlayacaktır. Çevre stresine, sıcak hava,soğuk hava, su ve toprak toksisitesini azaltma, büyüme de kök ve yaprakta büyük faydası vardır. Topraktaki faydalı bakterilere katkısı sayesinde kök gelişimine%80’e kadar faydası olur.

Bitki üzerine uygulanan potasyum silikat bitki üzerinde görünmez bir bariyer oluşturarak böcek ve mantar saldırılarını en aza indirerek bitkinin zarar görmesini engeller. Bu sayede yetişen bitkilerin hastalıklara ve diğer zararlılara direnç kazanmış olur.

Kök bölgesinde besin elementlerinin alınımını, yapraklardaki klorofil konsantrasyonunu ve RUBP karboksilaz enzimini dengeleyerek bitkinin kuvvetli bir şekilde gelişmesini sağlar

Yapılan araştırmalar sonucunda klonlanan ürünlerde ve yeniden döllenen tohumların çimlenmesinde %90 a kadar bir artış gözlemlenmiştir.

Bir başka araştırmada ise kuru meyve ağırlığına da etkisi olduğu görülmüştü

Kalsiyum ve borun birbirleri üzerinde sinerjik etkisine silikon desteği eklendiğinde topraktan kolayca alınamayan, taşınması zor olan kalsiyumun aşağıdan yukarı taşınmasında asansör görevi görür.

Çinko eksikliğini, aşırı fosfor, mangan, sodyum ve alüminyum toksisitesini tolere eder.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0552 3307100-0532 5466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,

Kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu