PKK’nın ‘İnternet Ayağına’ Büyük Darbe!

PKK’nın ‘internet ayağına’ Büyük Darbe!
PKK’nın ‘internet ayağına’ Büyük Darbe!

PKK’ya üye kazandırmak için sosyal ağ üzerinden propaganda yapan bir hücre çökertildi.

İstanbul Polisi, bölücü örgüt PKK’ya üye kazandırmak için  sosyal ağ üzerinden propaganda yapan hücreyi çökertti. Militanların, gerçek adlarını gizledikleri hesaplarla milli ve dini değerlere ağır hakaretlerde bulunduğu belirtildi.

Operasyonu İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne (İEM) bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri gerçekleştirdi. Sosyal medya hesplarını takip altına alan İEM’e bağlı İstihbarat, TEM ve Siber ekipler, Ankara’da katliam gerçekleştiren bölücü örgüt PKK’nın sosyal medya üzerinden kara propagandasını yapan militanları bir bir tespit etti. Gerçek kimliklerini gizleyen ve bilgisayar IP kodunu değiştirerek şehitlere, gazilere, bayrağa ve dini değerlere hakaret eden bölücülere yönelik adres tespit çalışmalarını önceki gün tamamlayan TEM Şube, operasyon kararı aldı.

MERKEZE GÖTÜRÜLDÜLER

Projeli çalışma doğrultusunda şafak vakti Özel Harekat, Çevik Kuvvet ve Havacılık Şube desteğinde  Başakşehir, Küçükçekmece, Esenyurt ile Avcılar’daki hedef 14 adrese giren timler, 16 militanı gözaltına aldı. Adreslerde yapılan aramada 1 pompalı tüfek ile örgütsel dökümanlar ele geçirildi.

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen tamamı erkek militan, Vatan Caddesi’ndeki TEM Merkezi’nde sorguya alındı. Soruşturma çok yönlü devam ediyor. Önceki günlerde bir başka operasyon gerçekleştiren TEM ekipleri, örgütün propaganda lideri Hayri Tunç’u gözaltına almıştı. Adliyeye sevk edilen Tunç tutuklanmıştı.

ilgili haberler