GüncelGündem

PKK’nın yargıçlarına Suriye’de operasyon

Paylaş:

Suriye’nin kuzeyindeki El Mabadah ilçesinde Ulusal İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından bir araca düzenlenen nokta operasyonda terör örgütü PKK-YPG bünyesinde yargıçlık yaptıkları belirlenen iki üst seviye yönetici öldürüldü.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Suriye’nin kuzeyinde değerli bir operasyona daha imza attı. Şırnak’ın İdil ilçesinin karşısında yer alan El Malikiye ilçesine bağlı El Mabadah kasabasına 5 kilometre uzaklıktaki Til Ceman köyünde, omurgasını PKK-YPG’li teröristlerin oluşturduğu SDG bünyesinde yargıçlık yaptıkları belirlenen Suriye asıllı Zeynep Mouhammad ile Yılmaz Şero’nun Cezire bölgesine geçiş yapacağı bilgisi üzerine MİT harekete geçti.

27 Eylül günü sinyal takibiyle teröristlerin içinde bulunduğu araç saniye saniye takip edildi.

ADALET OFİSİ EŞ BAŞKANLARI

Til Ceman köyü kırsalında ilerleyen araç bir menfeze yaklaşıp yavaşladığı anda SİHA ile vuruldu. Nokta operasyonda iki üst seviye terörist etkisiz hale getirildi. Teröristler Zeynep Mouhammad ile Yılmaz Şero’nun terör örgütünün Cezire kantonuna bağlı Özerk İdare Yürütme Meclisi bünyesindeki Adalet Ofisi Eş Başkanlığı yaptıkları belirlendi.

Üst seviye iki teröristin Suriye’nin kuzeyini ve doğusunu işgal eden terör örgütü PKK-YPG’nin bulunduğu bölgelerde çok sayıda sivil ve savunmasız insanın MİT başta olmak üzere farklı istihbarat örgütlerine bilgi verdikleri, casusluk yaptıkları, IŞİD’e yardım edip bilgi paylaşımında bulundukları gerekçesiyle kaçırılıp azaplı sorgudan geçirildikten sonra kelamda adalet divanında yargılama ismi altında haklarında infaz kararı verilerek öldürülmelerinden sorumlu tutuluyordu.

Her iki teröristin Suriye’de Arap baharı sonrasında başlayan iç savaştan kaynaklı otorite boşluğundan istifade ederek uzun yıllardan beri terör örgütü PKK ismine yönetici seviyesinde faaliyetlerde bulundukları bildirildi.

SDG’nin başındaki terörist elebaşı Mazlum Kobani ise Arapça yayımladığı iletisinde Türkiye’nin bu yıl Suriye’nin kuzeyine 59 SİHA harekatı yaptığını belirtti. Kobani, “Türkiye ile ortalarında sağlanan muahedeye garantör olan ülkelerin bu garantörlüklerine nazaran hareket etmelerini ve bu operasyonlara mani olmalarını bekliyoruz” dedi.

SINIRIMIZDAKİ ABD DEVRİYESİNİ ESAD GÜÇLERİ ENGELLEDİ

Diğer yandan Suriye rejim güçlerinin Haseki vilayetinde ABD güçlerinin devriyesine mahzur oldukları bildirildi. Haseki’nin kuzey batısındaki Til Temir kırsalındaki bir ABD devriyesi Suriye rejimine bağlı askerlerce engellendi.

ABD askerlerinin Türkiye hududuna da yakın noktadaki devriye güzergâhını değiştirdiği öğrenildi. Suriye hükümetine bağlı rejim askerleri geçen ay da Mardin Nusaybin’in karşısındaki Kamışlı’da zırhlı araçlardan oluşan bir ABD konvoyunun bölgede devriye faaliyetini engellemişti.

ABD askerleri yüklü olarak Türkiye hududuna yakın noktada yer alan Haseki Vilayetine bağlı petrol yataklarının ağır olarak bulunduğu Rimelan bölgesinde sık sık devriye faaliyetlerine çıkıyor.

“ABD’YE GÜVENMEYİN, BOŞ HAYALLERE KAPILMAYIN”

Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Faysal Mikdad ise, Suriye resmi haber ajansına verdiği demeçte, IŞİD’le gayret mazeretiyle ABD’nin sınırsız takviye sağladığı PKK-YPG’li teröristlerin içinde yer aldığı SDG’yi “ABD’ye fazla güvenmeyin, boş hayallere kapılmayın” kelamlarıyla uyardı.

Mikdad, “Hayal gücünün, işgalcilerin onlar için topladığı illüzyonların tesiri altında yaşayan ayrılıkçı milisler, biz onlara diyoruz ki, kendinize dönün ve yabancı işgale bel bağlamayın. Kendi ülkesinin ardında durmayanlara diğer bir ülke yoktur” dedi.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu