GüncelGündem

Sabah yazarı: İki bakanlık kafa kafaya verip, hesap-kitap yaparak daha fazla konut üretimi sağlamayı planlamalı

Paylaş:

Sabah yazarı Dilek Güngör, “Bence, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği ile Hazine ve Maliye Bakanlığı, kafa kafaya verip, hesap-kitap yaparak daha fazla konut üretimi sağlamayı planlamalıdır.” değerlendirmesini yaptı. 

Güngör yazısında, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal konut projesini açıkladığı günden bu yana muhalif kesimlerin açıklamalarına bakıyorum. Hepsi yaygara yapıyor. Öyledir ya, kuraldır, en çok bağıranlar, en kötü malı satanlardır! Halbuki, hepsi sözüm ona sosyalistler… Kendi ideolojik görüşleri gereği sosyal devlet anlayışını daha fazla benimsemeleri gerekir. Ama nerdeee, tam tersi istikametteler. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu çıkıp, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesine “Defalarca ısıtılıp ısıtılıp insanımızın önüne konmuş bir proje. Yıllardır aynı hikaye” diyebiliyor. TOKİ’nin 20 yılda 1 milyon 170 bin konut yaptığını unutarak… CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’dan özür bekliyor. -Ne içinse, sanırım dar gelirlilere umut olması hasebiyle…- CHP’li Orhan Sümer iktidarın çıkış yolunu betonda gördüğü için projeyi yaptığını söylüyor. Dahası da var… Mesela, işi sosyal konut yapmak olan KİPTAŞ… Genel Müdürü çıkmış, sadece konut üreterek konut krizinin çözülemeyeceğini söylüyor. Yahu, adama sorarlar, dünyada bu işleri belediyeler de yapıyor.” düşüncesini dile getirdi. 

Güngör şu ifadeleri kullandı:

“Git bak Viyana’ya, Madrid’e, Amsterdam’a… Hadi diğerlerini geçtim, KİPTAŞ olarak senin ortaya çıkıp, ‘ben İstanbul’a iki katını yapıyorum’ demen gerekmez mi? Ama onlar da haklı… Nasılsa kitlelerine, veriyorlar bir Tarkan, iki Şahan… Kafalar güzelleşiyor! Sonra tabii hepsi İzmir’in dağlarında çiçekler açtığını görür!

Tavsiyem, şöyle Gündoğdu Meydanı’ndan Gültepe’ye doğru gelin. Vatandaşın heyecanını görün. Daha fazla konut istediklerine şahit olun. Erdoğan’a dualarını dinleyin. Asgari ücret alan da emekli de engelli çocuğu olan da genci de yatıp kalkıp bu projeyi konuşuyor. “Taksitleri nasıl ödeyeceğim, pahalı” diyeni duymadım. Hatta diyorlar ki, “Devlet sosyal konut sayısını 500 binde bırakmasın, daha fazla yapsın. Gerekirse, fiyatı da 608 bin TL yerine 750 bin liraya çıkarsın ama sayıyı artırsın. Bizi bankalara muhtaç etmesin. Bankadan kredi alıp, iki katı faiz ödeyeceğimize, devletimize daha fazla taksit öderiz. Başımızı sokacak bir evimiz olur.Aynı fikirdeyim.

Devlet Cumhuriyet tarihindeki en büyük sosyal konut hamlesini başlattı. 5 yılda 500 bin sosyal konut, 250 bin konut amaçlı arsa, 50 bin işyeri yapacak. İlk etapta sayı 250 bin konut, 100 bin konut arsası, 10 bin işyeri… Konutta başvurulara bakıyorsunuz, bir günde 1 milyonu buldu.Kim bilir 31 Ekim’e kadar kaça çıkacak. Belli ki, her başvuranın talebi karşılanamayacak. Bazı vatandaşların kurada elleri boş dönecek. O zaman ne olacak? Bence, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği ile Hazine ve Maliye Bakanlığı, kafa kafaya verip, hesap-kitap yaparak daha fazla konut üretimi sağlamayı planlamalıdır.”

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu