Siyaset

Son Dakika: Kur’an-ı Kerim’e yapılan saygısızlık sonrası resti çekti! Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç’e NATO’nun kapılarını kapattı

Paylaş:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı kıymetli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, çok sağcı siyasetçi Rasmus Paluden’in Stockholm’deki Türk Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakmasına müsaade verilmesinden ötürü İsveç‘e reaksiyon gösterdi.

“HAK VE ÖZGÜRLÜKLERE HÜRMET DUYAN HERKESE YAPILMIŞ HAKARET”

“Şu anda üzerinde hassasiyetle durmam gereken husus; İsveç‘in NATO üyeliği müracaatıyla başlayan ve bir esfeli safilinin kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim mushafını yakmasına kadar varan hadiselerdir” tabirlerini kullanan Erdoğan “İslam dini, peygamber efendimizin vasıtasıyla birinci müjdelendiği günden beri Ebu Cehil’in sembolü olan pek çok hücumun, alçaklığın gayesi olmuştur. İslam’la müşerref olarak Kur’an-ı Kerim’in aydınlığa kavuşmak bir nasip işidir.” diye konuştu.

Kur’an-ı Kerim’e yapılan hücumun özgürlük kapsamında değerlendirilmesini eleştiren Erdoğan “İnsan hak ve özgürlüklerin çok kolay tarifi vardır. Bireyin hak ve özgürlüklerin sonu öteki insanların hak ve özgürlüklerin başladığı yere kadardır. Hiçbir birey ne Müslümanların ne öteki inanç sahibi insanların kutsallarını aşağılamak özgürlüğüne sahip değildir. Nefret ve ayrımcılık hatasından ağır yaptırımlara tabi bu ülke bizce de yerinde yaklaşımdır. İsveç‘teki nahoş hareket en başta Müslümanlar olmak üzere insan hak ve özgürlüklerine hürmet duyan herkese yapılmış bir hakarettir.” dedi.

“TÜRK BÜYÜKELÇİLİĞİ ÖNÜNDE YAPILDIĞI İÇİN ULUSAL SORUN HALİNE DÖNÜŞTÜ”

Saldırının Türk Büyükelçiliği yapılmasını da ayrıyeten dikkat çeken Erdoğan “Bu alçak atağın Türkiye büyükelçiliğinin önünde gerçekleşmesi bizim açımızdan ulusal problem haline dönüştürüyor. Bu zihniyet uzunca müddettir eli kanlı terör örgütlerine kucak açmayı da demokrasi kılıfıyla legalleştirmeye çalışıyor. Milyarlarca Müslümanın inancıyla birlikte 85 milyon Türk vatandaşın manevi şahsiyetine saldıran bu zihniyetin asırlardır bir arpa uzunluğu yol alınmadığının şahidir. Bu sapkınlığı teşvik edenler, göz yumanlar hiç elbet sonuçlarını da hesap etmişlerdir. Senin güvenlik güçlerin, polisinin muhafazası altında bu ihaneti, namussuzluğu, alçaklığı, adiliği yapacak, onların müdafaasıyla biz Müslümanlara ne yaptık diyecekler” dedi.

İsveç‘in NATO üyeliğine kapıyı kapatan Erdoğan “Böyle bir kepazeliğin yaşanmasına sebebiyet verenlerin NATO’ya müracaat konusunda artık bizde rastgele bir hayırhahlık beklemeyeceği açıktır. Terör örgütlerinde caddelerinizde, sokaklarınızda cirit attıracaksınız ondan sonra bizden NATO’ya girmesi için takviye bekleyeceksiniz. Yok bu türlü bir şey. Madem bu kadar seviyorsunuz, koruyorsunuz, öyleyse ülkelerinin savunmalarını emanet etmeleri tavsiyesinde bulunuyorum.” diye konuştu.

Biz bir şeyi söyleyince dürüst söyleriz, birileri bize namussuzluk yaptığında haddine bildiririz. İsveç idaresi hak ve özgürlüklere bu kadar saygılıysanız evvel Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Müslümanların dini inancına hürmet göstereceksiniz. Bu saygıyı göstermiyorsanız kusura bakmayın bizden de NATO konusunda rastgele bir dayanak göremeyeceksiniz.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu