Yağ aldırma operasyonunda hayatını kaybetti

Ekvador’un Guayas eyaletinde model olan Melanie Montenegro doktor Felipe’nin sahip olduğu klinikte yağ aldırma operasyonu yaptırdı. Operasyon sırasında kalp krizi geçiren Montenegro hayatını kaybetti.

Ameliyatı gerçekleştiren Dr. Felipe genç kızın ölümünü ailesine haber vermekte gecikince suçlamaların odağı haline geldi.

montenegro

 

Aktris Gabriela Ruiz ve aktör Daniel Machado, sosyal medya hesaplarından yaptıkları çağrıda kaçan cerrahın bulunmasını istedi. İki oyuncunun paylaştığı iletide: “Cerrah, Melanie Montenegro’nun öldüğünü hiç kimseye bildirmeyip, kendisine kaçabilmek için zaman kazanmış gibi görünüyor.” satırlarını yazdı.

Melanie Montenegro’nun babası kendisine haberi klinik sahibinin telefonla bildirdiğini söyledi. Edwin Montenegro, ameliyatı gerçekleştiren ekibin operasyon sırasında kullandıkları bir ilaca kızının alerjisi olduğu bilgisinin verilmediğini iddia etti.

Baba Montenegro, genç modelin televizyonlarda yayınlanan düşük maliyetli estetik operasyon reklamları tarafından yanlış yönlendirildiğini belirtirken kızının yağ aldıracağından haberi olmadığını söyledi.

Soruşturmayı yürüten savcı Fredy Toala, kliniğin ve cerrahın evinin aranması emrini verdiğini, her iki mekanda da cerrah Felipe’nin bulunamadığını belirtti.

ilgili haberler