Yılmaz Özdil’den Davutoğlu’na “Stratejik Ahmet” Filistin’i bile böldünüz? Ben Arafatçıyım sen Hamasçısın.

Halk TV’de yayınlanan Halk Arenası’nda Uğur Dündar’ın konuğu olan sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, ABD’nin Kudüs kararını değerlendirdi.

Özdil,eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “Stratejik Derinlik” kitabından Ortadoğu politikasına ilişkin ilginç anektodlar paylaştı. Davutoğlu için “Stratejik Ahmet” ifadesini kullanan Yılmaz Özdil, alıntıların ardından esprili bir dille “Bunu bildiri yap Kudüs’ü bırak Alaska’ya taşınır” dedi.

Yılmaz Özdil’in özetle Kudüs yorumları…

Yarın 9 Aralık. 100 yıl önce bugün Kudüs’ten çıkarıldık. Kudüs bizimdir. Ama bugün Kudüs adına eylem yapanların bundan bihaber olduğunu düşünüyorum. Müslümanlar bir aradayız filan. Kudüs’te İngilizlerle vuruşurken halife cihat ilan etmişti, Araplar bizi sırtımızdan bıçakladı. Arap denilen insanların ihanetinin sonucudur bu. Halife cihat ettiğinde Araplar, Kudüs’ü alan İngiliz generaline “peygamber” diyordu. Vahabiler öyle görüyordu. Ne Kudüs’ü kardeşim..

Asrın lideri “İslam alemi ayağa kalktı” diyor. Hangi İslam alemi? Kaddafi vardı bunu sen linç ettirdin! Kaddafi’nin öldürülmesinde payımız var. Mısır’a bakıyorsun. Mübarek’ten Mursi’ye parmaklıklara tıkıldı. Parmağımız var. Katar sokağa çıkamıyor. Arabistan’da çarşı karışmış. Hangi Arap aleminden bahsediyorsun. Kimle konuştun? Malezya. Filistin’i bile böldünüz? Ben Arafatçıyım sen Hamasçısın. 1,5 milyar İslam alemi 7 milyon İsrail’e karşı ne yapıyor. Sen de başkent ilan et. Başkent olacaksa Filistin halkının da menfaati var. 1947’den beri başkent diyor. ABD tanıdı, bizimkiler isyan ediyor. ABD’ye çıkar sesini. Sesini çıkardın adamlar vizeyi kesti. İngiltere’ye gıkını çıkarsana!

Mavi Marmara’da insanlarımızı öldürdüler. Gemilerde 32 ülkeden insan vardı. O gemide kimin olduğunu biliyorlar, bunu kim verdi? Antalya’dan ayrılana kadar gemi Türk bandıralıydı. AKP milletvekilleri vardı gemide. Baskın oldu milletvekilleri yok. Obama başkanlığı bıraktı İsrail’le barıştık. Obama gitti one minute bitti.

Bu kadar tiyatrodan sonra ne kadar istiyorsunuz dediler. 20 milyon dolarlık anlaşmanın altında iki başkent adı var. Parayı vereceğiz sesinizi keseceksiniz. Türk tarafının imzası Ankara, İsrail’in ki Kudüs.

20 milyon dolara helalleştik şimdi tantana yapıyorlar 5 yıl sonra büyükelçilik açacaklar.

Yılmaz Özdil, konuşmasının devamında eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “Stratejik Derinlik” kitabından Ortadoğu politikasına ilişkin ilginç anektodlar paylaştı.

Davutoğlu için “Stratejik Ahmet” ifadesini kullanan Yılmaz Özdil, alıntıların ardından esprili bir dille “Bunu bildiri yap İsrail’e at Kudüs’ü bırak Alaska’ya taşınır” dedi.

Jurnalci.com

ilgili haberler