Yılmaz Özdil’in Reza Zarrab yorumu:”Ticari Deha Hayırsever vatandaşımızı tutukladılar”

ABD’de devam eden ve Reza Zarrab’ın tanık olduğu “Hakan Atilla davası” Halk Arenası’nda gündeme geldi.

Sözcü gazetesi yazarı usta kalem Yılmaz Özdil’in konuyla ilgili açıklamaları özetle şöyle:

”Hayırsever vatandaşımızı tutukladılar. Neden kardeşim? Ticari deha. Merak ediyorum. bütün dünya bu davaya odaklanıyor. Sadece Türk hükümeti ile ilgili bir dava değil, İran ambargosuyla ilgili. Dünya çapında bir mesele. Dünya çağında bir organizyonun profili çıkarılıyor. Ceza alması söz konusu olan sadece Türk bankası değil. İngiliz, Alman bankaları da ceza aldı. Öyle bir izlenim sunuyorlar ki; sanki bütün dünya bizim üstümüze geliyor. Bu davada ne olacak diye beklerken Man Adası nerden çıktı? Bırak şu davayı izleyelim. Bu dava varken dava, açıklama vb. hani Rıza!”

”Sarraf davasının sebebi İran ambargosu. Flu bir durum var. Ambargoyu tanımak zorunda değiliz diyor. Ambargo öyle anlatılıyor ki sanki İran halkı açlıktan ölüyor. Öyle bir şey söz konusu değil. İran nükleer silah yapıyor. Bunu kolaylaştıracak maddeler için ambargo var. Para gönderemezsin diyor.”

İran’a ambargo uygulanması komşu devlet olarak bize ticaret sağlar. Ambargoyu en çok Türkiye’nin istemesi gerekir. Nükleer silah en çok bizi tehdit eder. Benzerini Küba’da yaşadık. Rusya’ya karşı nükleer silah inşa ettiler Türkiye’ye.

Reza’nın İran’a gönderdiği her kuruş Türk milletinden çalınmıştır. İhracat yapma fırsatımız çalınmıştır. Halk Bankası’ndan azalan her para ihraç malımızın çalınmasıdır.

İddia ediyorum Reza yırtsın gelsin “Türkiye seninle gurur duyuyor” derler.

Jurnalci.com

ilgili haberler