1 milyon 50 bin Avro verip bakın ne almış

Adnan Oktar’ın 1 milyon 50 bin Avro vererek 33’üncü dereceden mason olduğu anlaşıldı. Adnan Oktar suç örgütüne yönelik soruşturma kapsamında ifade veren C.Ö. isimli müşteki Adnan Oktar’ın o belgeyi nasıl aldığını anlattı.
 

Tutuklanarak cezaevine gönderilen Adnan Oktar ‘ın 1 milyon 50 bin Avro vererek 33’üncü dereceden mason olduğu anlaşıldı.

Sabah’ın haberine göre; soruşturma kapsamında ifade veren C.Ö. isimli müşteki Oktar’ın o belgeyi nasıl aldığını anlattı:

” Adnan Oktar 2012’de, yurtdışında daha büyük nüfuz elde etmek için mason olması gerektiğini söyledi ve benden araştırma yapmamı istedi. Ben de dünyadaki en güçlümason localarının İskoç Rit ve P2 mason locaları olduğunu öğrenip bildirdim. Rit’e üye olmak için İngiltere’de yaşaması gerekiyordu.

P2 mason locasıyla bağlantı kurmamı istedi. Her defasında 350 bin Avro olmak üzere 3 defa para vererek 33. dereceden mason olmasını sağladık. Bu vesileyle 2014’te İtalya Dışişleri Bakanı Franco Frattini Türkiye’ye gelerek Adnan Oktar ile görüştü. Bu loca Washington mason locası ile de ortak hareket ettiği için Trump’ın başkanlığa kabul gününde davet alındı. Adnan Oktar ‘ı temsilen Oktar Babuna ve yanındaki kişi katıldı. Bu davetiyeleri almak için Adnan Oktar 200 bin dolar para ödedi.”

Masonluk nedir?

Sözlük anlamı olarak dünyanın pek çok ülkesinde dışa kapalı bir örgüt olarak etkinlik gösteren, özgürlük, eşitlik, kardeşlik ve dayanışma temeline dayalı, ilkeleri ve kuralları ancak üyelerince bilinen, üyeleri arasında büyük bir dayanışma bulunan, 6–7 üyeden oluşan ve lonca denilen bölümlere ayrılan, üyelerinin birbirlerini masonluğa özgü imlerle, simgelerle tanıdığı, gizliliğe önem veren bir tür örgüt, dernek.

Jurnalci.com