GüncelGündem

15 inde başlayıp 33 ünde son bulan Fatma’nın Dramı!

Paylaş:

Ankara Karanfil Sokak’ta 30 Eylül’de meydana gelen cinayetin ardından, bir kadının acı dolu hayatı çıktı.

15’İNDE GELİN, 16’SINDA ANNE OLDU

Her şey, Bolu’da yaşayan o tarihte henüz 13 yaşındaki Fatma ile abisinin asker arkadaşı Yaşar A. arasında doğan yakınlık ile başladı. Yaşar A., Fatma’yı istetti. Aile, izin vermeyince, Yaşar A. Fatma’yı kaçırdı. Bir gün sonra yakalanan Yaşar A. ile Fatma için, ‘berdel’ karşılığı evlenmelerine ailelerden izin çıktı. Sonuçta 15’ine gelen Fatma ile Yaşar A. (22), onun 15 yaşındaki kız kardeşi Makbule K. ile de Fatma’nın abisi Fatih (23) evlendirildi. Fatma ve yengesi Makbule, 16’larında ilk çocuklarını dünyaya getirdiler.

İLK EŞİNİ ‘KAZAYLA’ VURDU

Bir süre sonra bir tavuk üretim fabrikasında işe başlayan Fatma, önce kâbusu sonra katili olacak adamla tanıştı. Aynı yerde çalışan Nihat Metinöz, Fatma’ya âşık oldu. Evli ve iki engelli çocuk sahibi Metinöz’ün eşi, o tarihlerde tüfekle yaralandı. Ancak Nihat Metinöz, ‘tüfeğin doldururken kazara ateşlendiğini’ beyan edince, soruşturma kapandı. Sürekli şiddet gören eşi Asiye, babasının evine taşındı.

“KARIN SENİ ALDATIYOR”

Bu arada Nihat Metinöz, mesai arkadaşı Fatma’yla dostluğunu geliştirdi. İkilinin sohbetleri, Fatma’nın kocası ve ailesinin kulağına “Karın seni aldatıyor” diye ulaştı. Nihat Metinöz, bunalan Fatma’yı Ankara’ya kaçmaya ikna etti.

PİŞMAN OLDU AMA…

Sonradan pişman olan Fatma, kocası ve ailesinin yanına dönmek istese de korktu, yapamadı. İkinci çocuğuna hamile kalan Fatma kocasından, Nihat karısından boşandı, çift evlendi. Fatma 15 gün sonra ikinci, 2007’de üçüncü çocuğunu doğurdu.

VE ŞİDDET BAŞLADI, KAFASINDA SANDALYE KIRDI

Ancak apartman görevlisi Metinöz, Fatma’ya sık sık şiddet uygulamaya başladı. Cinayetten 6 ay önce kocası kafasında sandelye kırınca evi terk eden Fatma, abisi ve yengesinin yanına sığındı. Boşanmak isteyen Fatma’yı ailesi her defasında kocasına dönmeye ikna etti. Ancak korku evinde Fatma’yı daha fazla şiddet bekliyordu.

SON SÖZÜ “BABA, DAYANAMIYORUM” OLDU

Daha fazla dayanamayan Fatma, cinayetten birkaç saat önce Bolu’daki babasını arayarak dayanamadığını, boşanmak istediğini ağlayarak anlattı. Babasından onay alan Fatma, kararını kocasına açıkladı. Çılgına dönen Nihat Metinöz, iki çocuklarını alt katta oturan kız kardeşinin evine gönderip, ilk karısını ‘vuran’ tüfekle Fatma’ya iki kez ateş etti, aynı tüfekle intihara kalkıştı.

Sonuçta Fatma’nın çile dolu 33 yılı, kocasının elinde son buldu. Ağır yaralı kocayı, eğer yaşarsa uzun bir cezaevi hayatı bekliyor. Ortada kalan en büyüğü 17, en küçüğü 9 yaşındaki üç çocuk yengeleri Makbule’ye gitti. Evlere temizliğe giden ve tek odalı evde eşi ile yaşayan Makbule şimdi kendi çocukları ile 6 çocuğa bakmaya çalışıyor.

sondakika

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu