Ekonomi

150 bin evlilik kredisi kuralları neler, müracaat ne vakit?

Paylaş:

Evlilik kredisi için müracaat tarihleri 15 Şubat olarak açıklanırken, birinci olarak sarsıntı bölgesinde uygulanacağı belirtildi. Evlilik kredisi başvurusu onaylanan şahıslara toplam 48 ay vadeli 2 yılı geri ödemesiz 150 bin lira verilecek.

EVLİLİK KREDİSİ KOŞULLARI NELER?

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, pilot olarak sarsıntı bölgesinden başlanacak Aile ve Gençlik Fonu için müracaatların 15 Şubat’tan itibaren alınacağını belirterek, “Programdan yararlanmak isteyenlerin Bakanlığımızın evlilik öncesi sunacağı eğitim ve danışmanlık hizmetinden yararlanmaları ve evlenmelerinin akabinde sunulacak eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanmayı taahhüt etmeleri gerekiyor.” dedi.
Başvuru için Bakanlığın “aile.gov.tr” internet sitesini işaret eden Bakan Göktaş, şu bilgileri verdi:

“Cumhurbaşkanı’mızın vizyonu doğrultusunda oluşturulan Aile ve Gençlik Fonu’nda pilot bölge olarak sarsıntı bölgesini belirledik. Sarsıntı bölgesi için kuralları bilhassa esnettik, farklı tutuyoruz. Gençlerimizin hem evlilik hayallerine hem de farklı projelerine dayanak olmayı hedefledik. Aile kurma yolunda birinci adımı atacak gençlerimize faizsiz kredi imkanı sunacağız. Gençlerimiz bu takviyeyle birebir vakitte kendi projelerini de hayata geçirebilecek. İlerleyen süreçte ise programı tüm gençlerimizi kapsayacak formda bütün Türkiye’de yaygınlaştıracağız. Programın ekonomik takviye kısmı ile başvurusu onaylanan şahıslara toplam 48 ay vadeli 2 yılı geri ödemesiz 150 bin lira kredi dayanağı sunulacak. Fonda biriken parayla orantılı formda süreci yürüteceğiz.”

Başvuru kaidelerinin sorulması üzerine Göktaş, “Programdan yararlanmak isteyenlerin Bakanlığımızın evlilik öncesi sunacağı eğitim ve danışmanlık hizmetinden yararlanmaları ve evlenmelerinin akabinde sunulacak eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanmayı taahhüt etmeleri gerekiyor.” karşılığını verdi.

Başvuru için gerekli öbür kaidelerin da yakın vakitte açıklanacağını belirten Göktaş, “Bu fonla Türkiye’nin yeraltı zenginliklerinden elde edilecek gelirlerle gençlerimizin geleceğine yatırım yapacak, onların hizmetine sunacağız.” dedi.

150 BİN LİRA EVLİLİK KREDİSİ BAŞVURUSU NE VAKİT?

Evlilik kredisi başvurusu 15 Şubat Perşembe sarsıntı bölgesinden alınmaya başlayacak.
Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “İlk kere zelzele bölgesinde uygulayacağımız Aile ve Gençlik Fonuna müracaatları 15 Şubatta kalmayaz. Zelzele bölgesinde aile kurma yolunda birinci adım atacak gençlerimize faizsiz kredi imkanı sunacağız. Gençlerimiz bu takviye ile birebir vakitte kendi projelerini de hayata geçirebilecekler dedi.

AİLE GENÇLİK FONU BAŞLIYOR

2024 yılı yatırmanın planında 3 hizmet sunmayı sağlamayı planladıklarını belirten Bakan Göktaş, “Depremden etkilenen bayanların hayatlarını yine kurmaları, ailelerinin muhtaçlıklarını karşılamaları ve bir yandan da ayırmaklarına takviye olmak emeliyle Bayan Kooperatifleri İş Atölyesi ismi altında sarsıntıdan sonra profesyonel bakıma muhtaçlık duyulduğunun tespit edilmesi. 312 yaşlı ve 978 engelli olmak üzere 1290 vatandaşımızı farklı vilayetlerdeki yatılı bakım merkezlerimize yerleştirdik.Depremden etkilenen engelli sarsıntı sonrasında günlük rutin dönüşlerini kolaylaştırmak için 6 Mola Meskenini hizmete açtık.Buradan bir fırtınayı de gençlerimizle paylaşmak istiyorum. ve Gençlik Fonunda hazırlıkları tamamlandı.İlk sefer sarsıntı bölgesinde uygulayacağımız Aile ve Gençlik Fonuna müracaatları 15 Şubatta ayakta kalmayaz.Deprem bölgesinde aile kurma yolunda birinci adım atacak gençlerimize faizsiz kredi imkânı sunacağız. Gençlerimiz bu takviyesi ile birebir vakitte kendi projelerini de hayata geçirebilecekler. Ayrıyeten farklı yetiştirme bölgesinde Çocuk Meskenleri Sitemizin temellerini atmıştık. 2024 yatırım planımızda Adıyamanımız için, Vilayet Müdürlüğü, Toplumsal Hizmet Merkezi ve Bayan Konukevi olmak üzere 3 hizmet binamızın imkanlarını atmayı planlıyoruz” diye konuştu.

EVLİLİK KREDİSİ NE KADAR?

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu’na ait, “Bakanlık olarak müracaatları kapsayan art plan çalışmalarını ve hazırlıklarını tamamladık. Bu fonla Türkiye’nin altı zenginliklerinden elde edilecek gelirlerle gençlerimizin geleceklerine yatırım yapacaklar” dedi.

Göktaş, “Bakanlık olarak müracaatlar için art plan çalışmaları ve hazırlıklarını tamamladık. Programın ekonomik dayanak kısmı ile ödemeleri onaylanan toplam 48 ay vadeli 2 yılı geri ödemesiz 150 bin lira kredi takviyesi sunuldu. Bu fonla Türkiye’nin yer altı zenginliklerinden elde edilecek gelirlerle gençlerimizin Geleceklere yatırımların paylaştırılması. Gençlerimizin, evliliklerinin devamında, onların toplumsal risklerden hisselerine yönelik eğitim ve danışmanlık hizmeti sunacağız” dedi. Göktaş, kendi işlerini finanse etmek isteyen gençlerin teşebbüslerine ve uygulamalarıe de takviye olacaklarını tabir ederek, “Fonun birinci uygulamasını zelzele bölgesinden başlatacağız. İlerleyen süreci ise tüm gençliklerimizi toplu biçimde bütün Türkiye’de yaygınlaştıracağız” diye konuştu.

EVLİLİK KREDİSİ KURALLARI NELER?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplantı günlerinde yaptığı evlilik kredisi hakkında konuştu;

“Evlenecek gençlerin ekonomik açıdan büyümesi, evliliklerinin daha sağlam temeller üzerine inşa edilmesini amaçlayan projelerimizi tamamladık. Önümüzdeki periyotta Aile ve Gençlik Bankası’na dair kanun teklifini Meclisimizin takdirine sunacağız. Doğalgaz, petrol, madenlerden elde edilen devlet gelirlerinin bir kısmını buraya aktaracağız. Öncelikle aile ve gençlere yönelik pilot projeleri hayata geçirecek ve sonrasında yaygınlaştıracağız. Yeni evlenen çiftlere faizsiz kredi imkanı sunacağız. Aile ve Gençlik Bankası bu uygulamayı pilot proje olarak sarsıntı bölgesinde başlatacağız.”

YAŞ HUDUDU OLACAK MI?

Evlilik kredisi yaş sonu olup olmadığı Cumhurbaşkanı tarafından çıkarılacak yönetmelik ile belirlenecek fakat yeni günlerde açıklanan açıklamalar yaş sonunun 18-27 ortasında olacağı tarafındaydı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı, gençlere evlilik kredisi için kurulacak Aile ve Gençlik Bankası projesine ait konuşan Bakan Göktaş, “Deprem bölgesi için pilot proje olarak başlatıyoruz. Ardından de genişleteceğiz. Gençlerimizin beklediği bir haberdi. Meclis’in Tasarrufunda lakin biz bunu en kısa müddette hayata geçireceğiz. Bütün kriterleri oluşturan, altyapı şu anda hazır. 18-27 yaş ortası lakin bunların hepsi Meclis’te görüşülecek. Gelir kriteri var, yaş kriteri var. Muhakkak hatalara bulaşmamış olmak ve sarsıntı bölgesinde yaşanmış üzere. Bu insanlardan uyanan herkes bundan faydalanabilecektir. 4 yıl geri ödemesiz, sıfır faizle düzeltmemiz bir dayanak. Yönetmelik çıkarmamız gerekiyor ardından. Pilot bölgedeki başlama nedenimiz, zelzele bölgelerindeki gençlerimize dayanak olmak. Oraya ahlaki motivasyon olmak. Üst Meclis’te, tüm işleri tamamladık. Yeni harfleri hayattan evvel yaşamayı bekliyoruz” tabirini kullandı.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu