Spor

19 Yaş Altı Kadın Milli Futbol Takımı Avrupa Şampiyonası Elemeleri için hazırlanıyor

Paylaş:

19 Yaş Altı Bayan Ulusal Futbol Ekibi, İsveç’te yapılacak Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Ligi 5. Küme maçlarında âlâ sonuçlar alıp, A Ligi’ndeki yerini muhafazayı amaçlıyor.

Genç ulusallar, 20-23 Eylül tarihlerinde Estonya ile yapacağı iki hazırlık maçının ve Avrupa Şampiyonası elemelerinin hazırlığını Erzurum’da Palandöken Dağı eteklerindeki Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde sürdürüyor.

Ay-yıldızlı grubun teknik yöneticisi Aytürk Kıyıcı, AA muhabirine, ikinci kere Erzurum’a kamp yapmaya geldiklerini söyledi.

Güzel bir hazırlık devri geçirdiklerini belirten Kıyıcı, “Bu kamp devrinde Estonya ile iki tane hazırlık maçımız var. Grubumuz Estonya maçlarına çok âlâ hazırlanıyor. Kızlarımız çok istekli ve istekli. Hepsinin performansından mutluyuz.” dedi.

Kıyıcı, kelam konusu hazırlık maçlarının akabinde kampı tamamlayacaklarını tabir ederek, “Bu hazırlık kamplarımızın asıl gayesi ekim sonunda oynayacağımız Avrupa Şampiyonası elemeleri. 24 Ekim’de İsveç’e gideceğiz. Orada eleme kümesi maçlarımızı oynayacağız. Avrupa Şampiyonası elemelerindeki rakiplerimiz İspanya, Portekiz ve İsveç. Maksadımız ülkemizi ve bayan futbolunu en düzgün halde temsil etmek.” diye konuştu.

Takım olarak A Ligi’nde çaba ettiklerine dikkati çeken Kıyıcı, “Rakiplerimiz de hayli kuvvetli lakin biz idmanlarımızı nizamlı bir biçimde yapıyoruz ve şampiyonaya en düzgün formda hazırlanıyoruz. Gayemiz güzel bir sonuçla ülkemize dönmek.” tabirlerini kullandı.

Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) bayan futboluna verdiği kıymeti vurgulayan Aytürk Kıyıcı, “Zaten Harika Lig’imiz de başladı, dördüncü haftası oynandı. Harika Lig ekiplerinden Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Karagümrük bu işe çok yeterli yatırım yaptı. Bayan futbolunun takipçisi her geçen gün artıyor. Son Dünya Kupası’nda da bunu gördük. Yani bayan futbolu gruplarının seyircisi çok fazla artıyor. Bayan futbolcu sayımız da çok artıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Altyapıdan birçok futbolcunun geldiğini anlatan Kıyıcı, şunları kaydetti:

“Bölge seçmeleri yapıyoruz. 14 bölge seçmesi var. Her bölgeye gidip, oradaki alt yaş kız çocuklarımıza dokunmak, onlara futbolu sevdirmek, futbol oynatmak istiyoruz. Altyapımız hakikaten çok yeterli geliyor. Yalnızca alanda değil saha dışında da çok yeterli geliyoruz. Yalnızca futbolcu olarak da değil; hakem ve antrenör olarak bayan futbolu çok âlâ geliyor. “

Kara: “Hedefimiz A Ligi’nde en uygun biçimde kalmak”

19 Yaş Altı Bayan Ulusal Futbol Ekibi’nin kaptanlığını üstlenen Fenerbahçe oyuncusu İlayda Cansu Kara, “Şu an Estonya maçı için kampa girdik lakin önümüzde Avrupa Şampiyonası eleme maçlarımız var. İsveç, İspanya ve Portekiz ile güçlü maçlarımız olacak. Asıl olarak bu karşılaşmalara hazırlanıyoruz. Bizim için çok güç bir süreç olacak fakat gayemiz A Ligi’nde en uygun halde kalmak.” diye konuştu.

Yurt dışında futbol oynamayı hedeflediğini lisana getiren Kara, “Estonya bize daha denk bir kadro. İnşallah bu maçlarda galip geleceğiz. Avrupa Şampiyonası’nda maksadımız A Ligi’nde dördüncü sırada olmamak. Yani A Ligi’nde kalmak istiyoruz. Yurt dışında oynamayı istiyorum. Fenerbahçe de düzgün bir yer lakin amacım yurt dışı ve A Ulusal Bayan Futbol Grubu’nda oynamak istiyorum.” diyerek kelamlarını tamamladı.

Kaynak: AA / Spor

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu