AktüelGüncelGündemTürkiye

20 günlük terörist patlama sesinden korkup teslim oldu

Paylaş:

20 günlük terörist patlama sesinden korkup teslim oldu

Lice ilçesinin Akçabudak ve Yalımlı köylerinde 24 Haziran’da arama ve tarama faaliyeti yürüten Jandarma Özel Harekât Tabur Komutanlığına bağlı özel birlikler burada terör örgütü tarafından kullanılan içinde gıda, ilaç ve yaşam malzemelerinin bulunduğu bir sığınak tespit etti.

SIĞINAK İMHA EDİLDİ

Örgütsel dokümanlara çözümleri yapılması için incelenmek üzere el konulurken, sığınak teröristlerce kullanılmaması için tahrip gücü yüksek patlayıcılar kullanılarak yerle bir edildi.

İmha edilen sığınağa yakın bir noktada başka bir sığınakta gizlenen terörist Ö.A ise adeta yeri göğü inleten büyük patlama seslerini duyunca bölgeye hava harekâtı olduğunu düşünerek derhal kaçmaya karar verdi.

TERÖRİST GÜVENLİK GÜÇLERİNE TESLİM OLDU

Patlama seslerinin kesilmesinden sonra yanındaki silah ve teçhizatını bırakan terörist koşar adımlarla güvenlik güçlerinin bulunduğu üs bölgesine giderek, terörist olduğunu ve teslim olmak istediğini bildirdi.

Halsiz ve bitkin halde olan terörist muayene edilip, ihtiyaçları giderildikten sonra Jandarma tarafından sorguya alındı.

“PATLAMA SESLENİRİN DUYUNCA ÖLECEĞİM AKLIMA GELDİ”

Örgüte 20 gün önce katıldığını, ancak katıldığı günden beri pişman olup kaçma fırsatı kollandığını belirten terörist Ö.A savcılık sorgusunda,

“Patlama seslerini duyunca benim de diğer teröristler gibi öleceğim aklıma geldi. Çok korktum, kendime kızdım. Bomba sesleri kesilince de canımı kurtarmak için kaçtım.

Örgüt HDP önünde evlat nöbetine katılan aileler için para karşılığı orada oturduklarını, kimsenin aslında çocuğunu düşünmediği şeklinde bizlere propaganda yapıyordu.

Aldığım kısa eğitimin ardından beni eylem yapmaya götürdüler. Çünkü örgüt eyleme katılan silah kullanan kişiyi geri dönüşü olmayan bir yola sokuyor. Eyleme katılanlara ‘Teslim olursanız eğer, devlet sizi müebbet hapisle cezalandırır’ diye sürekli propaganda yapıyorlar” dedi.

“ÖKSÜRÜK NÖBETİM TUTUNCA SALDIRIDAN VAZGEÇTİLER”

Terörist Ö.A ifadesinin devamında, “Beni kaçmadan bir süre önce Lice’nin Saydamlı Köyü yakınlarındaki askeri üs bölgesine saldırı düzenlenmesi için götürdüler. Üs bölgesine 5 metre kadar yaklaştık. Askerlerin seslerini duyabiliyorduk.

Gece karanlığında gizlendik. Ama aniden öksürük nöbetine girdim. Öksürme şiddetini artırınca yanımdaki 3 terörist deşifre olduklarını ve askerlerin bizi fark edebileceğini düşünerek üs bölgesine saldırı yapmaktan vazgeçtiler. Tekrar sığınağa döndük.

Örgütün kuzey Irak’la bağlantısını sağlayan ve büyük telsizini taşıyan terörist Botan kod adlı Fehmi Başkurt’tur. Bu terörist Lice kırsalında Serhabun adı verilen bölgenin genel sorumlusudur. Tüm eylem talimatlarını, planlamalarını o yapar. Büyük telsizi o taşıdığı için Kuzey Irak’a da tekmil veren isimdir.

Yardımcısı Vedat Ayhan isimli teröristle birlikte hareket eder, bu teröristler geçen yıl da Lice bölgesinde yol yapım işini yürüten ekskavatör ve iş makinalarını benzin döküp ateşe verdiklerini bana anlattılar. Çok pişmanım, bir an önce aileme kavuşmak istiyorum” dedi.

LİCE’DE HAVA DESTEKLİ OPERASYON

Teröristin verdiği bilgiler ve gösterdiği yerlerin koordinatları çıkarılarak Lice kırsalında kapsamlı hava destekli operasyon başlatılırken, Lice kırsalında barınan teröristleri de tek tek fotoğraflarından teşhis ederek ayrıntılı bilgiler verdi. Terörist Ö.A yapılan sorgusunun ardından TCK’nın 221/2 maddesi uyarınca etkin pişmanlık yasasından yararlandırılarak serbest bırakıldı.

DS Oxygen Absorber Nedir ?

DS Oksijen Emici(Oxygen Absorber); bulunduğu ortamdaki oksijeni emerek %0,1 seviyelerine indiren aktif bir paketleme çözümüdür. Ürünün görevi kullanıldığı ambalajın içindeki oksijeni emerek, gıdaların bozulmasını engellemek ve buna bağlı olarak doğal bir şekilde raf ömrünü uzatıcı bir rol oynamaktır. Oksijen Emici paketlerin amacı ambalaj içerisinde ki oksijeni emmek olduğu için, dışarıdan kesinlikle içeriye oksijen girmemesi gerekmektedir .Bu sebeple minimal gözenekleri olan kısaca bariyerli olan ve geçirgen olmayan ambalaj çeşitleriyle kullanılması zorunludur. Aksi durumda Oksijen Emici kullanmış olmanın hiçbir faydası olmayacaktır. Ambalajın ağız kısmının çok iyi kapatıldığından emin olunması gerekir.

Ürün Raf Ömrünü Uzatır.

Sağlıklı Çözüm Üretir.

Ürün Kalitenizi Arttırır.

Orjinal Tat ve Lezzeti korur.

Pars alüminyum tozu,parsbakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Parsdemir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksitmürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,parssülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,parssepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars limesülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,parssilisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,parsmagnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyumoksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,parsnikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibdentozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyumsilikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsilnem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,parsmagnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyumsülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars madentozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinkooksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsilsilikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyumtozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,keko75kalay sökücü,kaojel tarımsal kaplama jeli,serajel sera üsüt kaplama jeli,bakırtozu,nital dağlama solüsyonu,pcb test kiti,fire assay fluks,sgs,alfredkniht,bronz tozu,ironfer ağırlık tozu,demir tozu,kurşun tozu,sarı kurşunoksit,mürdesenk,pirinç tozu,ferro alaşım tozları,nanomikron.com,nanomikronmetal tozları,muskovit,kuvars tozu,silika tozu,mika tozu,kalsine kaolin,rafinesaf kaolin,meta kaolin,dmrsüren şirketler grubu,mikronize madenler,kalsiyumoksit,kalsiyum hidroksit,claypacks oksijen emici,grafit tozu,yağlı grafit,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0216 4421200-05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.nanomikron.com, www.claypacks.com, www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.metaltoz.com

Jurnalci.com

Paylaş:

DEKTROZ MONOHİDRAT

Dekstroz monohidrat, bir molekül kristal suyu içeren, saflaştırılmış ve kristallendirilmiş D-glikozudur. Nişastanın hidrolizini takiben yapılan saflaştırma, evaporasyon ve kristalizasyon gibi işlemlerin sonucunda elde edilmektedir. Saf haliyle 100’lük bir dekstroz eşdeğerine sahiptir , bu da %100 saf dekstrozun başka maddelerle bir karışımın olmadığını gösterir.

Anhidrus ve monohidrat olmak üzere iki türü olan dekstrozun monohidrat türü; nişastanın hidrolizini takiben yapılan saflaştırma, evaporasyon ve kristalizasyon gibi işlemlerin sonucunda elde edilmektedir. Dekstroz anhidrusun elde edilmesi ise,  60 oC'nin üzerinde ürünün yeniden kristalize edilmesiyle gerçekleşmektedir.

Yüksek glisemik endeksi nedeniyle sindirilmesi kolay , tüketmek için güvenli ve uzun raf ömürlüdür. Fermente olabilen bir karbonhidrat kaynağı olan dekstroz ekonomik bir şeker kaynağıdır.

Fırıncılık ürünlerinde maya besin yeri bileşeni olarak görev yapan dekstrozun olmaması durumunda mayalar, hamurun kalitesine doğrudan etkileyecek şekilde nişasta ve gluteni kendilerine besleyici bileşen olarak kabul etmekte, bu durumda mayalama sürecinde önemli gecikmelere yol açmaktadır. Eğer maya besini olarak şeker kullanılırsa, maya tüketmeden önce bunu dekstroza dönüştürmek ihtiyacı duymaktadır. Bu durum, daha fazla miktarda maya kullanımına da yol açmakta, sonuçta fırınlama öncesi uzun süreli bekletmeden kaynaklanan ekmek somununun solgun ve tazelik kaybı yaşamasına da neden olmaktadır.

Fermente olabilecek bir karbonhidrat olan dekstroz, karbondioksit için de en ekonomik kaynağı oluşturmaktadır. 

Hazır gıda ürünleri, süt ürünleri, karbone edilmiş içecekler, reçel ve jölede de yaygın şekilde kullanım alanı bulan dekstrozun sukroza göre en büyük avantajı, ılımlı bir tatlılığa sahip olması ve gıdaya özgü aromayı yok etmemesi ve sukroz kadar güçlü koruyucu etki göstermesi sayılabilmektedir. 

Karbonhidratlar içerisinde tek şekerli (monosakkarit) olan dekstroz, yüksek enerji kapasitesi sebebiyle, enerji içeceklerinde ve serumda yüksek oranda kullanılır. Dekstroz, oldukça hızlı emilme ve kana karışma özelliğine sahiptir.

Doktorlar, dekstroz monohidratı küçük çocukların beslenmesi, diyabetik hastalarında insülin şoklarına karşı, obezitenin tedavisinde, daha fazla fiziksel faaliyet gösterilen durumlarda kan şekeri düzeyinin ayarlanmasında kullanılmaktadır.

Bu özelliklerden dolayı dekstroz monohidrat, uygun vitamin ve minerallerle formüle edilerek fiziksel stres gibi durumlarda kullanılan preparatların bileşiminde yer almaktadır. 

Humektant olması, higroskopitesi ve sıkıştırılabilirlik gibi fonksiyonel özelliklere sahip olan dekstrozun anhidrat türü ise, düşük nem düzeylerinin sürdürülmesi gereken ürünlerde serbest suyu kontrol etmektedir.

Dekstroz, dehidrasyon tedavisinde de kullanılır. Vücutta metabolize edilip kaybolur ve serbest kalan su, hücre dışı ve hücre içi sıvı kompartmanındaki eksikliği tamamlar. Birincil su eksikliğinde, eksikliğin derecesine göre 3 litre veya daha fazla vermek gerekebilir.

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu