2017 YGS sonuçları açıklandı.YGS sonuç nasıl öğrenilir?

Öğrenciler, YGS sonuçlarını ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" adresi üzerinden öğrenebiliyor. Bu gün 17:15 itibarıyla YGS sonuçlarını açıklayan ÖSYM'nin internet sayfası kilitlendi. Sonuçlarda barajı geçen adaylar önümüzdeki dönem YGS-1, YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6 şeklinde ayrılan puan türlerine göre yeni sınavlara girecek.

ÖSYM Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı Sonuçları Açıklandı

YGS sonucunu öğrenmek isteyen adaylar ÖSYM’nin internet sitesini kilitlemiş durumda. ÖSYM, YGS sonuçlarını bu gün 17:15’de açıkladı. ÖSYM, resmi internet sitesinden yapılan YGS sonuç açıklaması ile öğrencilerin sonuçları duyuruldu. Milyonlarca öğrencinin üniversite hayatını etkileyecek olan YGS sonuçlarına göre, aday öğrenciler dilerse tercih döneminde YGS puanları ile, ilgili puan türünde tercih yapabilecekler. LYS öğrencileri için ise maraton devam ediyor. Öğrenciler 12 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirilen YGS sınavının sonuçlarını “https://sonuc.osym.gov.tr” adresi üzerinden öğrenebiliyor. Puanınızı öğrenmek için gerekli olan bilgiler haberimizde.

SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ..

2017 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçları bugün itibariyle ÖSYM’nin resmi internet sitesinden açıklandı. Adaylar TC Kimlik Numaraları / YU Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM AİS üzerinden YGS sonuçlarını görüntüleyebilmekte. Adayların şimdi önünde iki seçenek bulunuyor. Adayların hedef bölümleri YGS puanıyla öğrenci alıyorsa, elde ettikleri sonuçlara tercih döneminde üniversite tercihlerinde bulunabilecekler.
Bin 457 adayın sınavı geçersiz sayıldı. 2 milyon 161 bin adayın sınavı geçerli sayıldı. Kız adayların yüzde 73’ü 180’in üzerinde puan aldı.

ilgili haberler