Yaşam

26 yıllık faili meçhul cinayet: JonBenet soruşturması yeniden açılıyor

Paylaş:

Boulder Polis Departmanı, 6 yaşındaki çocuğun gizemli ölümünün 26’ncı yıldönümünde cevapsız kalan sorulara bir yanıt bulabilmek adına Colorado Faili Meçhul Dava İnceleme Ekibi ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Yapılan açıklamada, “JonBenét’in öldürülmesinden bu yana dedektifler gelen 21 binden fazla ihbar, mektup ve e-postayı inceledi. Boulder Polis Departman olarak binden fazla kişiyle görüşmek üzere 19 eyalete seyahat ettik” dedi.

Fidye notu ve bodrumda bulunan ceset

Çocuk yaşta güzellik kraliçesi olan JonBenét’in 26 Aralık 1996 sabahı ailesinin Boulder’daki evinden kaybolduğu bildirilmiş, annesi küçük kıza karşılık olarak 118 bin dolar talep eden bir fidye notu görmüştü.

Babası John Bennett, günün ilerleyen saatlerindeyse kızının cesedini evin bodrumunda bulmuştu.Küçük kız dövülmüş, boğulmuş ve cinsel saldırıya uğramıştı. JonBenét’in ölümünün ardından yapılan otopside boğulma ve başına aldığı darbe sonucu öldüğü anlaşıldı. Boulder Şehri Adli Tabibi kafatasında 8,5 santimlik bir kırık olduğunu rapor etti.

Evde olduğu bilinen kişiler yalnızca John, anne Patsy ve o sırada 9 yaşında olan erkek kardeşi Burke’tü. Fidye notunun JonBenét’in annesi Patsy tarafından yazıldığı ortaya çıkmış ve her iki ebeveyn de kendi kızlarını öldürdükleri ya da Burke tarafından işlenen bir cinayetin örtbas edilmesine yardımcı oldukları yönünde yoğun suçlamalara maruz kalmıştı.

Polis soruşturması 2008 yılında JonBenét’in pijamasında kimliği belirlenemeyen üçüncü bir kişiye ait DNA bulunmasıyla her iki ebeveyni de aklamıştı. Son yirmi yılda cinayetle ilgili çeşitli teoriler ortaya döküldü. Bazıları Ramsey’i öldürenin davetsiz bir misafir olabileceğini düşünürken, diğerleri katilin 2019’da çocuk pornografisi suçlamasıyla tutuklanan eski bir yarışma fotoğrafçısı olabileceğine inanıyor. Medyadaki spekülasyonlara rağmen hiçbir zaman somut bir ipucu ele geçirilemedi.

Aileden yorum: İlginç

Şimdi Boulder Polis Departmanı, faili meçhul dava ekibiyle birlikte çalışmanın yanı sıra, davanın incelenmesinde özel DNA laboratuvarlarıyla da işbirliği yapacak. Sözkonusu faili meçhul cinayet ekibi, eyaletin dört bir yanından gelen profesyonel soruşturma, analiz ve adli tıp uzmanlarından oluşuyor.

JonBenét’in öldüğü sırada 23 yaşında olan ve Colorado’da bulunmayan üvey kardeşi John Andrew Ramsey, çarşamba günü attığı bir tweet’te bu adımı “ilginç” olarak nitelendirdi. “Bu olumlu bir gelişme” diye yazan John Andrew, “İleriye doğru bir gelişme” diye belirtti.

Fotoğraf: Ramsey ailesi

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu